Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Avaliku ruumi koreograafia residentuur: vestlus-jalutuskäik "Keda diskrimineerivad avalikud tualetid ja monumendid?"

Autor:
Kati Ots
lavastus-pic

Sõltumatu Tantsu Lava 2021/22 hooaja loengusari "Avalik ruum ja koreograafia" uurib avaliku ruumi ja koreograafia vahelisi seoseid. Kuidas meist ümbritsevast keskkonnast moodustub tähenduslik ruum; millised uued hoiakud ja suhted saavad tekkida olemasolevatesse paikadesse; kuidas saab koreograafia avalikku ruumi mõjutada ja mõtestada; millised on linnaruumi koreograafiad – need on vaid mõned küsimused, mis lähtuvalt praegusest ühiskondlikust ebakindlusest ning uksed-kinni-uksed-lahti-teatrihooaja möödudes meis tekkisid.

20. juunil 2022 kell 16:00 toimub Kati Otsaga vestlus-jalutuskäik "Keda diskrimineerivad avalikud tualetid ja monumendid?" Jalutuskäik algab Vabaduse Väljakult.

Kati Ots: "Minu kaks kirge on avalikud tualetid ja kunst avalikus ruumis. Siiani olen need teemad enda jaoks eraldi hoidnud: hobikorras olen vetsuaktivist, tööl olen linnakunsti kuraator. Minu varasemate vetsutuuride trajektoorile jääb aga ka paras hulk monumente. Teen esimest korda katse neid teemasid koos käsitleda ja mõtestada nende ühendamist. Ma pole kindel, kas see on viljakas mõtteharjutus, aga teen ettepaneku proovida. Kutsun huvilisi minuga kaasa mõtlema, sest üksi oma peas olen ma jõudnud nagu poolele teele – seda maagilist võtit ma siiani justkui leidnud pole (kui see nii lihtsustatult üldse olemas on).

Ühest küljest on need teemad nii erinevad – intiimne, abjektne, argine, kehaline, surelik, ebamugav vs püha, pidulik, igavikuline, traditsiooniline, passiivne, turvaline. Samas tajun, et nende kahe valdkonna probleemistik kattub väga suures osas – peegeldavad ja sümboliseerivad mõlemad ju omal moel ühiskonna väärtuseid, ajalugu ja võimu."

Suuna näitamiseks veel mõned märksõnad:
monumentaalne misogüünia – sooline diskrimineerimine ja suutmissurve linnaruumis – binaarsed vetsud – seksistlikud piktogrammid – füüsiline+majanduslik+info jm ligipääsetavus – võrdne kohtlemine – jätkusuutlikkus – ...

Jalutuskäigu lõpuks jõuame ehk nende märksõnade adresseerimisest sammu kaugemale.

OSALEMINE TASUTA! Vajalik on registreerimine läbi Fienta.