Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Sihtasutus Eesti Teatri Agentuur asutati 2007. aastal MTÜ Eesti Teatriliit ja MTÜ Eesti Etendusasutuste Liit poolt.

Eesti Teatri Agentuur sündis kahe varem tegutsenud organisatsiooni – OÜ Eesti Näitemänguagentuur (asutati 1994. aastal, osanikud Eesti riik ja Tallinna linnavalitsus) ja MTÜ Teatriliidu Teabekeskus (asutati 2001. aastal Teatriliidu poolt) – liitmise tulemusel, mille tingis soov koondada etenduskunstide valdkonna tugiteenused ühte organisatsiooni ning sellega tugevdada juba pakutavate teenuste kvaliteeti ning laiendada nende ulatust. Eesti Teatri Agentuur võttis üle mõlema asutuse õigused ja töökohustused ning arvestab oma tegutsemisaega näitemänguagentuuri asutamisest 1994. aastal.

Eesti Teatri Agentuur tegutseb ka Rahvusvahelise Teatriinstituudi (ITIEesti keskuse esindajana. Teatriinstituut asutati 1948. aastal Prahas ja Eesti on ITI liige 1992. aastast. Eesti ITI keskuse president on Anu Lamp.

20122013 tegeles agentuur ekspordiprojektiga “Etenduskunstide valdkonna arendamine ning valitud sihtturgudele sisenemine eesmärgiga kasvatada kasusaajate ekspordikäivet”. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) poolt toetatud projekti koordineerisid Ott Karulin ja Paul Piik

20142015 toimus Katre Väli koordineeritud EASi finantseeritud jätkuprojekt, kus lisaks varasematele sihtturgudele Soomele, saksakeelsetele maadele ja Venemaale lisandusid Tšehhi ja Rootsi.

Aastatel 2009–2013 tegutses agentuur ka Eesti Kultuuri Kontaktpunktina ja vahendas Marion Ründali koordineerimisel informatsiooni Euroopa Liidu kultuurikoostöö programmi Kultuur kohta. 2014. aastast alustas uus raamprogramm Loov Euroopa, mis ühendab varem eraldi seisnud programme Kultuur, MEDIA ja MEDIA Mundus. Uue programmi kontaktpunktid paiknevad Loov Eestis ja Eesti Filmi Instituudis.