Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Lavastusõiguse saamiseks registreeri end esmalt teater.ee kasutajaks ning taotle ligipääsu autoriõiguste andmebaasile. Seejärel asu täitma õiguste tellimiskirja. Tellimiskirja esitades annad agentuurile loa pidada läbirääkimisi autorite ja neid esindavate välisagentuuridega. Peale tellimiskirja esitamist saad andmebaasis jälgida tellimuse staatust, sõlmida ja hallata litsentsilepinguid ning esitada aruandlust.

Esita tellimiskiri siit

Pane tähele, et

  • Õiguste väljaselgitamine võib võtta aega paarist nädalast kuni mitme kuuni. Kahjuks peab valmis olema ka selleks, et lavastusõiguse saamine pole alati võimalik või on tingimused ebasoodsad. Seetõttu esita tellimiskiri võimalikult vara, kuid hiljemalt kuu aega enne proovide algust. 
  • Agentuur võtab lepingu sõlmimisel teatritelt vahendustasu, mille suurus on 1% lavastuse piletitulust või 10% lepingu kogumaksumusest (ühekordse tasu puhul).
  • Välisautorite õiguste saamiseks tuleb lepingu allkirjastamisel tasuda ettemaks, mis tasaarveldub kord kuus või kvartalis makstavast protsenditasust. Ettemaksu suurus jääb professionaalsete teatrite puhul enamasti vahemikku 500 – 2500 eurot ja selgub täpsemalt läbirääkimiste käigus.
  • Lavastusõigusega ei kaasne automaatselt veebis edastamise õigus. Kui soovid juurde veebiõiguseid, siis teavita sellest tellimiskirja lisainfo real või võta eraldi ühendust. Ole valmis, et välisautorite puhul ei pruugi sellist luba saada. 

Küsimuste korral võta ühendust: litsents@teater.ee