Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatreJärgmine Eesti etenduskunsti esitlusfestival draamamaa.weekend toimub 5.–9. septembrini 2022 Tallinnas ja Tartus.

Kontakt:
Liisi Aibel, liisi@teater.ee


draamamaa.weekend on alates 2013. aastast igal aastal toimuv Eesti kaasaegsete etenduskunstide esitlusfestival. Alates 2021. aastast toimub draamamaa.weekend koostöös Eesti Teatri Festivaliga DRAAMA.

Festivali jooksul antakse kutsutud professionaalsetele väliskülalistele – kuraatoritele, produtsentidele, festivali- ja teatrijuhtidele ülevaade Eesti etenduskunstide uusimatest suundumustest. draamamaa.weekendi peamiseks eesmärgiks on laiendada ja tugevdada Eesti etendusasutuste kontakte välisriikidega ning suurendada võimalust, et väärt lavastused ka Eestist kaugemale jõuaksid. Festivali organiseerib Eesti Teatri Agentuur koostöös osalevate teatritega.

draamamaa.weekend on olemuselt kaasaegne alternatiivsete etenduskunstide festival. Festivaliprogramm ei esinda meie teatrikunsti peavoolu ning üldjuhul jäävad showcase’i-formaadist välja meie sõnateatri paremad näited. Festival on peaasjalikult suunatud mõnekümnele kutsutud külalisele, kelle ootused ja lootused festivali osas on leida uusi kontakte, koostööpartnereid, kunstnikke ja lavastusi, mida oma festivalidele või teatrimajadesse külla kutsuda.

Festivaliprogrammi paneb teatritepoolsetele pakkumistele tuginedes kokku Eesti Teatri Agentuuri meeskond. Peamisteks kriteeriumiteks on: 1. lavastusteksti tõlgitavus, et protsessi (sh publikupoolse vastuvõtu) käigus kontekst kaduma ei läheks; 2. paindlikkus etenduse toimumisaja suhtes (võimalikud päevased etendused festivali ajal) ja 3. ekspordipotentsiaal ning võimalus lavastust transportida ja kohandada erinevatesse saalidesse. Žanrilisi piiranguid lavastustele ei ole, kuid eelistatud on täiskasvanud vaatajatele suunatud lavastused. Festivalietenduste andmisega seotud kulud katavad osalevad etendusasutused.

Programmi koostamisel võetakse lisaks eeltoodud kriteeriumitele arvesse lavastuste kohta ilmunud kriitika või uue lavastuse puhul tagasisidet loojate varasematele töödele ning seda, et lavastused oleks uudsed ja elamuslikud ka neile festivalikülastajatele, kes on oma elus juba väga palju teatrit näinud. Eeldame, et enam ei tule väliskülalised Eestisse vaid Ida-Euroopa eksootikat otsima, sest kuulume täieõiguslikult Euroopa kaasaegsete etenduskunstide väljale ning meie etenduskunstnikud suudavad igati konkureerida oma kolleegidega Berliinis või Amsterdamis. 
 

*** 
TOIMUNUD FESTIVALID
draamamaa.weekend 2021
draamamaa.weekend 2019
draamamaa.weekend 2018
draamamaa.weekend 2017
draamamaa.weekend 2016
draamamaa.weekend 2015
draamamaa.weekend 2014