Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Harrastusteatrite Liit

Aadress:
Vene 6, 10123, Tallinn
E-mail:
lavastus-pic

Mittetulundusühing Eesti Harrastusteatrite Liit (EHL) ühendab harrastusteatreid ja nende liikmeid ning harrastusteatrite koolitusega tegelevaid koolitusasutusi.

Liidu eesmärkideks on rahvuskultuuri traditsiooni säilitamine teatriharrastusliku tegevuse kaudu ning oma liikmete ühendamine teatriharrastusliikumise ideede kaitsmiseks, toetamiseks, võimendamiseks ja levitamiseks nii Eestis kui teistes riikides.

Oma eesmärkide saavutamiseks toetab EHL oma liikmete tegevust; korraldab koolitusi; aitab asutada uusi harrastusteatreid; kogub ja levitab teatriharrastuslikku tegevust puudutavat teavet; korraldab koosolekuid, seminare, teatrifestivale, konverentse, huvialareise jm üritusi; suhtleb harrastusteatreid ühendavate organisatsioonide ja teiste loominguliste ühendustega nii kodu- kui välismaal; korraldab harrastusteatrite tegevuse ajaloo uurimist ja arhiivi; täidab alates 11. novembrist 1991 Ülemaailmse Harrastusteatrite Liidu* (IATA) Eesti Keskuse ülesandeid ning esindab IATA-s Eesti harrastusteatreid.

EHL on asutatud 23. septembril 1989. aastalLiidu liikmeks võib olla iga harrastusteater (näitering, kooliteater jne), kes tunnistab liidu eesmärke ja põhikirja ning tasub liikmemaksu. Liidu liikmeid võtab vastu juhatus. Liidul oli 2020. aasta seisuga 68 liiget, koos kooliteatritega tegutseb valdkonnas teatritruppe kuni 500.

Liidu kõrgeimaks organiks on üldkogu. Üldkogude vaheajal juhib Liitu üldkogu poolt valitud juhatus. Aastatel 2020-2023 on juhatuse liikmeteks Tiina Tegelmann (juhatuse esinaine, Jõgevamaa), Maire Sillavee (Saaremaa), Ruth Grünthal (Raplamaa), Priit Põldma (Harjumaa), Argo Juske (Pärnumaa), Ivo Leek (Lääne-Virumaa). Lisaks tegutsevad maakondades kuraatorid, kes aitavad ja toetatavad Eesti Harrastusteatrite Liidu ja teatri valdkonna info edastamist oma maakonnas.

EHLi tegevjuht on Kristiina Oomer.

* Ülemaailmne Harrastusteatrite Liit ehk AITA/IATA (Association Internationale du Théâtre Amateur / International Amateur Theatre Association) loodi 1952. aastal. Organisatsiooni kuuluvad rahvuslikud keskused ja harrastusteatrid viielt kontinendilt. AITA/IATA on UNESCO ja mitmete rahvusvaheliste teatriorganisatsioonide koostööpartner.