Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

MUBA – Tallinna Muusika- ja Balletikool

Aadress:
Pärnu mnt 59, Tallinn
E-mail:
lavastus-pic

Tallinna Balletikool on seni olnud ainus professionaalseid balletitantsijaid koolitav õppeasutus Eestis. Balletikooli eesmärk on koolitada rahvusvahelisel tööturul konkurentsivõimelisi balletiartiste, kes suudaksid kõrgel professionaalsel tasemel esitada nii traditsioonilist klassikalist koreograafiat kui ka erinevate kaasaegsete koreograafide loomingut.

Õppetöö osaks nii nooremas kui vanemas astmes on lavapraktika, mille raames osalevad õpilased Rahvusooper Estonia balletilavastustes, erinavatel kontsertesinemistel ja festivalidel. Suurimaks kooli õpilaste kontsertesinemiseks on igal kevadel toimuv Tallinna Balletikooli Gala Rahvusooperis Estonia.
Tallinna Balletikool on asutatud 1946. aastal riikliku teatri “Estonia” juures tegutsenud balletistuudio baasil. Kooli nimi oli Eesti Riiklik Koreograafiline Kool, mille esimeseks direktoriks Anna Ekston. Kool töötas aadressil Lai 11 ja “Estonia” teatri proovisaalides. Alates 1965. aastast asus kool Toompeal ning sellest ajast toimub koolis lisaks erialasele õppele ka põhi- ja keskhariduse andmine. 1992-2022 oli kooli nimi Tallinna Balletikool.
Tallinna Muusikakeskkool, Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool ja Tallinna Balletikool ühinevad 2022. aastal riigikooliks MUBA – Tallinna Muusika- ja Balletikooliks, kus hakkab õpetust saama suurem osa tuleviku Eesti professionaalsetest muusikutest ja tantsijatest. Ühendkoolile ehitatakse Tallinna kesklinna (aadressile Pärnu mnt 59) kaasaegseid õppevõimalusi pakkuv koolimaja, kus on maailmatasemel õppe-, harjutus- ja esinemistingimused – lisaks klassi- ja harjutusruumidele mitu saali, õpilaskodu, stuudio, ujula ja sisehoov. Õppehoone projekti autor on mainekas Austria arhitekt Thomas Pucher, kes võitis 2011. aastal toimunud arhitektuurivõistluse. Õppetöö algab uues hoones septembris 2022.