Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Wild Places :: MOUNTAIN

Autor:
Külli Roosna & Kenneth Flak
Esietendus:
Esietendus 6. veebruaril 2015 CaDance Festivalil, Haagis, Hollandis
lavastus-pic

Koreograafid Külli Roosna ja Kenneth Flak
Valguskujundus: Thomas Dotzler
Helilooja: Joseph Hyde
Kostüümid: Asalia Khadjé
Dramaturg: Thomas Falk
Produktsioon: Korzi Teater, Sõltumatu Tantsu Ühendus ja Vaba Lava
Produktsiooni mänedžer: Johanna Korgel
Etenduse kestus: 60'

Esitajad: Kenneth Flak, Petras Lisauskas ja Külli Roosna

Rahvusvaheliselt hinnatud koreograafid ja tantsijad Külli Roosna ja Kenneth Flak toovad Vaba Lava kuraatorprogrammi raames publikuni inimese ja looduse vahekorda käsitleva triloogia The Wild Places Trilogy, mis tegeleb meie aja ilmselt ühe tähtsama probleemiga: inimkonna suhtega oma sügavas kriisis olevasse keskkonda, mis avaldub kolme lavastuse näol: Mountain (Mägi), City (Linn), Body (Keha).

Triloogia tõukub Norra keskkonnafilosoofi Arne Næssi süvaökoloogilisest teooriast, mis toetab inimese ja looduse tasakaalu ja ökosüsteemi kõikide osade võrdsust. Esimese lavastuse prooviperiood algas matkaga Norra mägedesse, kus kolm esinejat ja valguskunstnik süüvisid mägismaa esitatavatesse väljakutsetesse. Toores looduses kogetud ekstreemne eikellegi maa, karm ilu ja kõhe tühjus jõuab lavale läbi detailide ja seosterikka koreograafia, muusika, visuaali ja valguse. Kogu lavastust võimendab interaktiivne tehnoloogia, mis on kavandatud helilooja Joseph Hyde' poolt tihedas koostöös koreograafide ja valguskunstnik Thomas Dotzleriga.

*
Rahvusvaheliselt aktiivsed koreograafid ja tantsijad Külli Roosna (Eesti) ja Kenneth Flak (Norra-Eesti) on teinud koostööd alates 2008. aastast. Nii oma enda lavastuste puhul, kui teiste koreograafide töödes osaledes, on nad huvitatud lugudest ja tehnoloogiatest, mis kasvavad välja keha liikumisest ja selle asetumisest mingisse keskkonda. Oma töödes on koreograafid uurinud laia teemade ringi, alates antiiksest Norra mütoloogiast (“Jumalate juures”) ja lõpetades internetikultuuri (“The Chinese Room”, “Swarm Lake”) ning totalitaarsete režiimidega (“The Wolf Project”). Nende tööde keskmes on tantsiva keha võimalused ja piirangud, mis on pidevas dialoogis digitaalse tehnoloogia ja erinevate diskursustega.

Toetajad: The Norwegian Arts Council, Fund for Sound and Image (Norra), Dutch Ministry of Culture and Education (Holland), Eesti Kultuurkapital (Eesti).

Lavastuse videotutvustus: http://www.piletilevi.ee/est/search:mountain/