Näidenditelaenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.
Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!
Kasuta sisselogimiseks parooli
See the latest info of Estonian theatre
Esituse autor ja teostus: Christina Ciupke, Nik Haffner, Mart Kangro
Valgus: Wassan Ali
Kunstilise uurimustöö dokumenteerija: Andrea Keiz
Produktsioon: Susanne Beyer
Kaasproduktsioon: Christina Ciupke, Kanuti Gildi SAAL
Toetajad: Berliini Senati kantselei kultuuriosakond ja Berliini kultuurifond Hauptstadtkulturfonds
Tallinna etendusi toetavad: Goethe Instituut Tallinnas ja Eesti Kultuurkapital
Sa oled sellesse segatud - see on liit, mis paljastab midagi hella, kohati metsikut, veidike võimatut. Püüdes puhkehetki üksteise seltsis, otsite füüsiliselt viise, kuidas liikuda, kuidas koos olla. Ja räägite asjadest - tavalistest asjadest, nagu ilmast ja autodest. Ent olgu sa sellest liidust nii suur osa kui tahes, vahel jääb teine välja. On hetki, mida eelistad jätta enda teada ja teisi hetki, mida pead jagama. Mitte alati ei mõtle me samadele asjadele.
Christina Ciupke ja Nik Haffner kohtusid 2003. aastal. Nende koostöö algas 2005. aastal. Christina ja Mart Kangro kohtusid 2002. aastal. Nende koostöö algas 2006. aastal. Nik Haffner ja Mart Kangro ei tundnud üksteist isiklikult, kui jätta kõrvale mõned põgusad kohtumised.
2011. aastal tundis Christina tungi vaadata edasimineku nimel tagasi. Ümber said tehtud ja taasesitatud mitmed varasemad projektid, sealhulgas tema duod Mardi ja Nikiga. Meenutamise protsessis toimus pidev, intensiivne infovoog Christinalt Nikile Mardi kohta ja Christinalt Mardile Niki kohta.
Nende taaskülastatud protsesside tulemusena kerkis kolme seas esile soov kohtuda ja koostööd teha. See pani aluse nende kohtumisele 2012. aastal, mis muutus edasi-tagasi võnkuvaks mõttevahetuseks ja ideede uurimiseks, viies tuttavatele ja tundmatutele aladele.
Koreograaf ja tantsija Christina Ciupke elab ja töötab Berliinis. Ta loob oma projekte koostöös kunstnikega nii tantsuvaldkonnast kui muudest distsipliinidest, nagu näiteks fotograafi Gisela Dilcherti, koreograafi Myriam Gourfinki, heliloojate Kasper Toeplitzi, Martin Schüttleri ja Nirto Karsten Fischeriga. Christian Ciupke on palju aastaid teinud koostööd Nik Haffneri, Lucy Cashi, Mart Kangro, Lars ø Rambergi ja Boris Haufiga. Aastatel 2003-2004 oli ta külalisartist ZKM Karlsruhe kunsti- ja meediakeskuses.
Nik Haffner teostab vabakutselise tantsija ja koreograafina projekte teatrile, filmile ja näitustele. Nende hulgas on arvukalt koostöid kunstnikega teistest valdkondadest, nagu näiteks Christina Ciupke, Anna Williamsi, Jonathan Burrowsi ja Matteo Fargioniga. Ta oli kollektiivi the commerce üks asutajaliikmeid (1999-2009), William Forsythe'i / Ballett Frankfurti tantsija (1994-2000) ja külalisartist ZKM Karlsruhe keskuses. Nik Haffner on õpetanud paljudes rahvusvahelistes asutustes ja on 2008. aastast alates Berliini kõrgkoolidevahelise tantsukeskuse HZT professor.
Mart Kangro on Tallinnas elav tantsija ja koreograaf. Peale Eesti Rahvusballetist lahkumist on ta keskendunud omaenda koreograafilistele töödele, mille fookuseks on liikumise detailid ja selgus. Ta jätkab koostööd selliste kunstnikega nagu Thomas Lehmen, Christina Ciupke, Eesti muusiku ja heliartisti Taavi Kerikmäega ning grupiga Ansambel U:
Andrea Keiz sai bioloogiaõpingute järel improvisatsioonilise tantsu õpetaja väljaõppe. 1993. aastast alates õpetab ja esitab ta improvisatsiooni ja kontaktimprovisatsiooni vallas erinevates rahvusvahelistes koostööprojektides. Improvisatsiooni kaudu on tal tekkinud ka teatav huvi taju vastu. See on toonud kaasa töö videoga. Alates 2000. aastast on Andrea Keiz tegelenud pidevalt Berliinis kaasaegse tantsu videodokumenteerimisega ning osalenud mitmes koostööprojektis videokunstnikuna.
Wassan Ali õppis Stockholmi Draamainstituudis teatri- ja ürituste tehnoloogiat ning töötas mitmetes Stockholmi teatrites. 2003. aastast alates elab ta Berliinis ja töötab vabakutselise valguskunstnikuna, peamiselt kaasaegse tantsu valdkonnas.