Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Väga vihane mees

Teater:
Autor:
Lavastaja:
Esietendus:
Esietendus 6. märtsil 2012 väikses saalis
Muusikaline kujundus: To The Roots - Ants-Martti Helinurm, Sirkka Johanna Siimso, Henri Lohk, Siim Leppik
Tantsud ja liikumine: Leila Muru, Silvia Soro, Helen Janson, Keir Tetsmann
Kaklused: Silvia Soro, Patrik Hytonen, Sander Kallissaar.
Lavakujundus ja kostüümid: grupitöö
Mängivad: Patrik Hytonen, Sander Kallissaar, Helen Janson, Margit Vaik, Signe Kerge, Helena Välba, Leila Muru, Mariliis Martin, Kristiina Selter, Keir Tetsmann, Piret Parrest.

Mihkel Seedri näidend „Väga vihane mees" võitis 2010. aastal Eesti Teatri Agentuuri ja TÜVKA Laste- ja noortenäidendite võistlusel peapreemia. Üheks auhinnaks autorile oli ka lubadus, et tükk jõuab peagi Ugala teatris lavale. Seda auhinda välja andes mõtlesid teatrijuhid eelkõige just Ugala noortestuudiole ja nüüd on meil rõõm teatada, et näidend esietendub tõesti Ugala noortestuudio esimese koosseisu lõputööna.

Lavastaja Silvia Soro: Žüriiliikmena „Väga vihast meest" esmakordselt lugedes olin võlutud teksti hoogsast rütmist, intensiivsusest ja kirglikkusest, aga ka veetlevast vaimukusest ja seni vähekäsitletud teema omapärasest lahtikirjutamisest. Loo teema tiirleb meheks sirgumise vihategevate piinade ja piinlikkuste ümber siin, naiste maailmas. Minu meelest on väga vinge, et üks noor mees on võtnud ette sel teemal kirjutada. Tänaseks paistab, et ka noored näitlejad on loo omaks võtnud, see on pakkunud neile palju uurimis-, avastamis- ja äratundmisrõõmu. Meie grupis õnneks sugudevahelisi pingeid ei esine ja nii arutelud kui proovid on möödunud väga sõbralikus ja naerurohkes õhkkonnas. Loodame, et tulete meid vaatama ja saate koos meiega rokkida ja naerda ja parimal juhul ka järele mõelda selle üle, mida tähendab meheks kasvada maailmas, kus sind vähemalt enne sõjaväge või riigikokku tööle asumist ümbritsevad peamiselt igas vanuses, igat mõõtu ja igasuguse (enamasti raske) iseloomuga naised.

Katkend tekstist:
MEES:Tead...
Tead, kõik käivad mulle kogu aeg pinda, et miks ma olen nii vihane ja miks
ja vihane ja miks ja miks ja miks sa ei või rääkida ja miks ja vihane, vihane,
bla-bla-bla-bla-öäk! Okserefleks tekib juba selle peale.
PIFF: Põnev.
Noh, miks siis?
MEES: M a o l e n v i h a n e... sest
ma ei oska teisiti. Nii on kõige lihtsam.
Saad aru?
PIFF: Ei saa.
MEES: Ega väga ei lootnudki seda.

NB!!! Et vältida õpetajate sattumist piinlikku olukorda lapsevanemate ees, soovitame seda lavastust mitte alla 14-aastaste õpilastega vaatama tulla. Mitte, et tekst ropp oleks, ei. Aga meheks sirgumise teemaga käib paratamatult kaasas ka paras annus seksuaalseid fantaasiaid.

Kõik enam kui 14-aastased sõbrad ja huvilised aga kiirustage vaatama, kuna Noortestuudio mängib „Väga vihast meest" vaid sel kevadel!