Näidenditelaenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.
Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!
Kasuta sisselogimiseks parooli
See the latest info of Estonian theatre
Jules Massenet' muinaslugu muusikas "Tuhkatriinu "(Cendrillon)
Muusikaline juht ja dirigent Erki Pehk
Lavastaja ja koreograafi Jüri Nael
Kunstnik Madis Nurms
Valguskunstnik Anton Kulagin
Videokunstnik Liudas Svirskas
Produtsent Mihkel Känd
Lavastaja assistent Olivier van den Hende
Koreograafi assistent Dainius Bervingis
Kunstniku assistendid Laura Kaasik, Olga Dmitrijeva
Videokunstniku assistendid Tautvydas Stanelis, Ksenia Kvitko
Elektrooniliste töötluste autor Jakob Juhkam
Koormeister Rasa Vaitkevičiūtė
Orkestri kontsertmeister Povilas Grigas
Etenduse juht Svetlana Gudukienė
Peaosades Zuzanna Nalewajek, Jomantė Šležaitė, Abi Levis, Eszter Zemlényi, Laimonas Pautienius, Gabrielė Bukinė, Ieva Goleckytė, Vladimiras Prudnikovas
Laval Kaunase riikliku muusikateatri koor ja orkester
"Tuhkatriinu" on Pärnu Rahvusvahelise Ooperimuusika Festivali PromFest üheteistkümnes lavastus (alates aastast 2003).
Lugu üksindusest, inimsuhetest, perekonnast ja igatsusest püüelda sinna, kus parasjagu olla ei saa – "sinna", kus rohi on rohelisem, taevas sinisem, inimsuhted ilusamad ja armastus ehtne.
Jüri Nael omab suuri kogemusi muusikateatri žanris nii koreograafi kui ka lavastajana. Tema fantaasiarikkus ja materjalitundlikkus on omadused, miks Nael on kutsutud käesolevat projekti lavastama. Jüri Nael: "Meie lavaversioon räägib virtuaalsest maailmast ja sellest, kuidas arenev tehnoloogia võimaldab meil paralleelreaalsustesse põgeneda, kus igaüks võib endast luua soovitud versiooni ja olla kas Tuhkatriinu, Prints, supermodell või presidendi külaline punasel vaibal. Loomulikult teeme seda kõike (vaate)mänguliselt, lastes Massenet' fantastilisel muusikal kõlada kogu oma ilus ja lummuses."
Naela lavaversiooni võimendab kunstnik Madis Nurmsi stsenogaafia. Lisaks "Tuhkatriinu" muinasjutule on kujundus inspireeritud märgilistest interneti-meemidest, moetööstuse tootemitest ning 60ndate ja 70ndate peentest krimikomöödiatest. Lavakujundus koosneb polüfunktsionaalsetest kristallidest, mis pidevalt liikudes lavaruumi muudavad.
Jules Massenet oli XIX sajandi lõpu populaarseim prantsuse helilooja, tõeline rahvamees, kellele meeldis pakkuda publikule seda mida Pariisi publik 1899. aastal, uue sajandi arengute ja avastuste lävel seistes, soovis - midagi tuttavat ja rahustavat. Just seda Massenet' neile "Cendrilloni" võluvas muusikalise meelelahutusena pakkus. "Cendrillon" ei ole tavaline ooper, kus kogu rõhk on peamiselt muusikal, vaid nagu helilooja ise nimetab, see on opéra féerie – muusikaline muinasjutt, mis ühendab laulu ja tantsu ka visuaalselt rabavaks tervikuks.