TRISOLDE
Lavastaja Renee Nõmmik
Helikujundajad Hans-Gunter Lock, Giovanni Albini
Videokujundaja Valentin Siltsenko
Neuro-interaktsiooni lahendus: Ilkka Kosunen
Valgusmeister Ants Kurist
Tantsijad Tiina Ollesk, Simo Kruusement
Inspireerituna R. Wagneri ooperi "Tristan ja Isolde" muusikast ja tegelaskujudest on lavastusmeeskond loonud tantsu ja kaasaegseid tehnoloogiaid siduva sümbiootilise lavastuse "Trisolde", milles võetakse fookusesse konfliktse ja vastuolulise armastuse teemad. Lavastus kompab habrast piiri kahe inimese vahelise armastuse ja vihkamise vahel, oma maailma loomise ja selle hävitamise meelelisust ja küsitleb, kas inimeste vahelistes suhetes on võimalus kogeda selliseid tugevaid tundeid, mis suudaks ületada ka reaalse ajalise elu piire. Lavastus on sündinud innovaatilises koostöös kaasaegse tantsu, - muusika ja uue tehnoloogia kunsti tunnustatud esindajatega ja esindab sümbiootilise koostoime paradigmat, kus ka publikul on võimalus osaleda lavastuse helimaastiku kujundamisel reaalajas. Vaatajatel on võimalus olla ühendatud sensoritega, millest arvutiprogramm tuvastab kasutaja kognitiivse ja emotsionaalse seisundi lavastuse vaatamise ajal ning rakendab seda helimaastiku kujundamisel reaalajas. Samuti on lavastuse visuaal-tehnoloogia sümbioos elavas ettekandes. Seetõttu on lavastuse iga esituskord ainukordne. "Tristani ja Isoldet" peetakse modernismi alguseks muusikas, tutvustades selliseid tehnikaid nagu kromaatiline dissonants ja atonaalsus. Muusikateost on kirjeldatud kui "sõnade sümfooniat" - ooperil puudub aktiivne väline tegevus suurte kooride ja paljude tegelaskujudega ja peamine "tegevus" toimub tegelaste peas.
NUTTEV TAMM
Koreograaf Simo Kruusement
Muusika: Marta Hansen (ERL arhiiv)
Valgusmeister Ants Kurist
Tantsijad Amanda Hermiine Künnapas, Anna Sizova, Katre Sabbal, Katrina Oja, Kärt Kurvits, Lisanna Tälli, Samuel Koppel, Richard Beljohin
"Nuttev tamm" on pööranud pilgu kasvamisele ja teisenemisele kui lavastuse võtmekujunditele, võttes allikaks meie ammendamatu rahvapärimuse ja ürglooduse. Selles lavastuses on liikumine, sõna ja heli võrdselt olulised meediumid. TLÜ tantsutudengite liikumismõtlemine on selles lavastuses sündinud koostöös Simo Kruusemendi leidliku ja delikaatse koreograafilise liikumiskeelega ja tema juhendamisel. Puu langetamine ja sellele uue vormi andmine on seotud paljude põhjala rahvaste mütoloogiaga ja mitmel moel sisse kirjutatud ka meie rahvuseeposesse.
Etendusõhtu pikkus: 1h 40min.
Etendusõhtud toimuvad Fine5 Tantsuteatri, TLÜ ja EMTA õppejõudude ning tudengite koostöös.