NB! Etenduse piletiga pääseb samal õhtul ka festivali klubisse!
kestus 50 min
Grammofoni saatel viib lauljatar Yael Rasooly kuulajad lummavasse aega 1920. ja 1940. aastate vahel. Lõõgastuge ja laske end kaasa viia kohtadesse, millest olete kuulnud vaid vanadelt vinüülplaatidelt, ent alati igatsenud ise kogeda!
Lavastuse film noir’lik atmosfäär ja mitmekülgne napp lavakujundus võimaldavad etendusel sündida pea igas võimalikus paigas, olgu siis tänavaetendusena Pariisi kõrvaltänavatel või Praha sildadel, intiimse suareena New Yorgi hämarates ööklubides, tsirkusetelgis ja teatrilaeval või isegi säraval galaõhtul prestiižses Lissaboni teatris São Luiz Teatro Municipal.
Klassikaliste laulude unustamatu ettekanne nii inglise, prantsuse kui isegi juudi keeles on oma kõikehaarava sarmi ja ajatu veetlusega leidnud vaimustunud vastuvõtu juba USAs, Kanadas, Saksamaal, Prantsusmaal, Taanis, Rumeenias, Tšehhis, Portugalis, Tais ja Indias.
1983. aastal Jeruusalemmas sündinud Yael Rasooly on saanud klassikalise laulja hariduse ning täiendanud õpinguid Londonis teatrikujunduse erialal. Oma unikaalset teatrikeelt hakkas ta välja arendama Jeruusalemma Visuaalteatri Koolis, kus õppis lavastamist, nukuteatrit ja kujundust ning mille lõpetas kiitusega.
Alates 2006. aastast on Yael loonud teatrilavastusi ning osalenud tuntud rahvusvahelistel festivalidel Euroopas, USAs, Lõuna-Ameerikas ja Kaug-Idas. Yaeli teatrikeeles sulanduvad erinevad teatrivormid, nuku- ja visuaalkunst ning muusika.
Lisaks teatritööle on Yaelil ka rahvusvaheline lauljakarjäär. Tema mitmekülgsesse repertuaari kuulub nii keskaegset ja klassikalist kui ka džässmuusikat ning tema etteasted ulatuvad väikestest õdusatest kontsertidest ülesastumisteni tuhandete kuulajate ees.
Yael juhendab tihti täiskasvanute nuku- ja objektiteatri töötubasid, kus käsitleb ka lauluhääle kasutamist, ning peab loenguid nii nuku- ja objektiteatrist tänapäeva teatrimaastikul kui ka iseenda loomingust ja kunstnikuteest. Teda on kutsutud õpetajaks ja lektoriks näiteks New Yorgi Ülikooli, Muhlenbergi Kolledžisse, UQAM-i (Université du Québec à Montréal) ja Praha Näitekunstiakadeemiasse DAMU.