Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Sünnipäev

Autor:
Tatjana Romanova
Esietendus:
Esietendus 19. novembril 2017 Vaba Lava teatrikeskuses
lavastus-pic
Autor ja teostaja Tatjana Romanova
Helikujundaja Theodore Lee Parker
Valguskunstnik Ants Kurist
Tehniline tugi Roman Pankratov

"Sünnipäev" on üheaegselt nii soololavatus kui ka sünnipäevale pühendatud monoloog. See on justkui seltskondlik sündmus, kus kõik peoks vajalik on iseenesest olemas, kuid sünnipäev on alati individuaalne ning meie igaühe elu kontekstis ja ajas kinni. Mõeldes sünnipäevast, jõuame igal aastal taas sellesse hetke, kus loeme oma eluaastaid sünnist alates, kuid tajume samas, et liigume surma suunas. Kui laialt seda tunnet ja oma sünnipäeva kogemust käsitleda saab? Kuidas vaadelda sünnipäeva tähendust enda ja oma elu kontekstis? Kas sünnist mõeldes arvestame ka loomisega? Antud lavastuse fookuses on sünnipäev kui metafoor, fenomen, kunstiteos ning isiklik kogemus. See on kontseptualiseeritud ja lavastatud tõeline eluhetk.

Etenduse kestus 1 tund.
Sissepääs kingitusega. Kingitust (15 eurot) saab osta 15 minutit enne etenduse algust kohapeal.
Etendusele järgneb vestlus.

Tatjana Romanova on Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna cum laude diplomiga magister ja Mait Agu nimelise tantsustipendiumi laureaat. Hetkel on ta tegev vabakutselise koreograafi, lavastaja ja tantsijana ning on olnud viimased kolm aastat seotud Fine5 Tantsuteatri tegevusega. Ta on olnud Zuga Ühendatud Tantsijate lavastuse“Tempo” kaasautor ning käesoleva aasta 31. oktoobril esietendus tema tantsulavastus “VajadusTest”. Õpetamispraktikat rakendab ta kaasaegse tantsu treeningtundides ja improvisatsioonisessioonide juhendamisel Tallinna Ülikoolis, liikumissessoonidel ja mujal. Oma erialase praktika jooksul on ta tegelenud erinevate liikumistehnikatega. Ta on täiendanud ennast Helsingi Teatrikõrgkoolis ning mitmetes töötubades ja festivalidel nii Eestis kui välismaal. Tatjana liikumispraktikale on märkimisväärset mõju avaldanud keha vabastamise tehnikad, improvisatsioon ja fenomenoloogia.

Theodore Parker töötab improvisatsioonilise ja elektro-akustilise muusika ning interdistsiplinaarse kunsti valdkonnas. Tema huvikeskmeks on tehnoloogiate kasutus heliloomes keskkonnategurite mõju esiletoomiseks ning publiku ja ruumiga abstraktse suhte loomiseks. Tema loomingulised tööd juhinduvad sageli loodusest inspireeritud akustilistest nähtustest, lootuses, et publik suhestub ruumiga helilise taju kaudu ning saab sellest kogemusest inspiratsiooni oma tähenduste loomiseks. Theodore on kohaldanud neid ideid mitmetele kunstivaldkondadele, sealhulgas tants, teater, heliinstallatsioonid ja kompositsioon. Ta on töötanud koos Taavi Kerikmäe, Raul Kelleri ja Roomet Jakapiga ning on kollektiivide Punkt NIHU ja Guerilla Impo asutajaliige. Hetkel omandab ta doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Ants Kurist on töötanud Eesti teatrites valgustajana, valguskujundaja ning valguskunstnikuna 1992.-2005. aastal Vanalinnastuudios ning 2005.-2016. aastal teatris NO99. Ta on teenindanud üle tuhande etenduse ja olnud valguskujundaja enam kui paarisajale lavastusele. Lisaks sellele ta on olnud valguskujundaja ka paljudele tantsulavastustele ja teinud koostööd tantsukunstnikutega tantsuteatris Fine5.