Benjamin Verdonck ja Pieter Ampe on oma ohvriks valinud Vivaldi teose "The Four Seasons". Laval aastaajad küll vahelduvad, kuid mitte päris tavapärasel moel. Millist mõju avaldab pidevalt vahelduv ümbrus kahele mehele? Kas nad suudavad muudatuste kiuste kindlalt jalgel püsida või tõmbab kasvav kaos nad keerisesse? Selles vaatemängus on Verdonck ja Ampe ühtaegu nii lavatöölised kui ka kannatajad, nii lauljad kui ka tantsijad. Etenduses "WE DON´T SPEAK TO BE UNDERSTOOD" on "The Four Seasons" muudetud korrapäratuks "kontserdiks", millele järgneb nõiduslik ja lõputuna tunduv epiloog, jättes publiku abitult õhku ahmima
Tantsijat ja koreograafi Pieter Ampet ning kunstnikku ja näitlejat Benjamin Verdoncki ühendab muu hulgas naturaalne jõuline stiil ja armastus komejandi vastu. Koostööd teevad nad juba ammu. Benjamin Verdonck oli Pieter Ampe assistent etenduses "O Feather of Lead", mis oli 2008. aastal tema lõputöö P.A.R.T.S-is. Pieter Ampe oli Benjamin Verdonckile abiks 2012. aastal koos Abke Haringiga loodud etenduse "Song#2" tantsukava loomisel. Nendest kohtumistest kasvas välja soov koos etendus luua. Kuna neil on niivõrd erinev kunstiline taust, võib "WE DON´T SPEAK TO BE UNDERSTOOD" lõppeda kunstiharude konfliktiga, kuid midagi kindlat siin ei ole ...
Pieter Ampele on see juba kolmas kord astuda publiku ette Kanuti Gildi SAALis. Viimati lõbustas ta meid koos kaaslastega 2012. aasta Augusti TantsuFestivalil lavastuses "a coming community". Benjamin Verdonck võitis aga publiku südamed eelmisel Baltoscandal festivalil oma kolmnurklikult minimalistliku tööga "NOTALLWHOWANDERARELOST".
Inglise keeles.
NB! Vestlus kunstnikega toimub 19. augustil pärast etendust Kanuti Gildi SAALis. Vestlust viib läbi Annemari Parmakson (inglise keeles).
***
Benjamin Verdonck on näitleja, kirjanik, kunstnik ja etenduskunstnik. Oma teatritükke esitab ta kas tavapärases auditooriumis või avalikus ruumis, nagu 2000. aastal "Bara/ke" puhul (onn puu otsas keset linna) või ka etenduste "Hirondelle /Dooi Vogeltje / The Great Swallow" (linnupesa ja kõrghoone maast 32 meetri kõrgusel) ning "BOOT" (paat paneelmaja otsas Poolas Szczecinis juulis 2012) puhul.
2009. aastal lavastus Verdoncki "Kalender", kus tema kunstiloomingu tegevustsükkel toimus Antwerpenis avalikus ruumis terve aasta vältel. Etendus sai järje näitusena pealkirjaga "Kalender | valge" Antwerpeni moodsa kunsti muuseumis (MuHKA) ja näidendina "Kalender | must". Aastal 2011 esitles Verdonck oma teost "Handvest voor een actieve medewerking van de podiumkunsten aan een transitie naar rechtvaardige duurzaamheid" (manifest lavakunstide ühiseks üleminekuks jätkusuutlikkusele).
Verdoncki loomingut esitletakse järjest enam näitustel Berliinis ("1/2"), Kortrijkis ("Sometimes I sits and thinks and sometimes I just sits"), Gentis (etendus "Track" (rada) ja projektide seeria "Brainbox" eksperimentaalkunstikeskuses CROXHAPOX), Hasseltis ("Mind the system, find the gap") ja Antwerpenis ("oowendeseentsjkommaartsjinigin").
Pieter Ampe kasvas üles Gentis, kus ta aastatel 1990 kuni 2001 osales mitmes Speeltheateri etendusprojektis. Aastatel 2002-2003 õppis ta Salzburgi Eksperimentaaltantsuakadeemias ja järgmisel aastal osales Arnhemi Tantsuakadeemia teatrilise tantsu kursusel. Aastatel 2004 kuni 2008 sooritas ta Brüsselis mõlemad P.A.R.T.S.'i tsüklid. Õpingute ajal lõi ta koos Guilherme Garridoga sooloetendused "On Stage" (2006) ja "Still Difficult Duet" (2007). Esimest neist sai 2008. aastal näha ka Kanuti Gildi SAALis. Koos Simon Mayeriga esitleti duetti "O feather of lead" (2008).
Alates 2009. aastast on Pieter Ampe CAMPO residentkunstnik. Lisaks uuele loomele leiab ta aega ka uute projektide ja teiste lavastajatega koostöö jaoks. CAMPOs lõi ta koos Guilherme Garridoga paarisetenduse "Still Standing You" (2010), mis on järg nende eelmisele ühistööle "Still Difficult Duet". "Still Standing You" valiti 2012. aastal Belgia teatrifestivalil kategooriasse Circuit X. 2011. aasta novembris esietendus Pieter Ampe lavastus "Jake and Pete's Big Reconciliation Attempt For The Disputes From The Past", mis valmis koos venna Jakob Ampe ja mentori Alain Plateliga. See töö, nagu ka "Still Standing You", tuuritab endiselt üle maailma. 2012. aasta mais esitles Pieter Ampe Brüsselis festivalil Kunstenfestivaldesarts lavastust "a coming community", järjekordset CAMPO produktsiooni, kus ta töötab koos Gui Garrido, Hermann Heisigi ja Nuno Lucasega. Sama aastal osaleti ka Augusti TantsuFestivalil.
Peale oma tööde loomise aitab Pieter tantsu- ja liikumisjuhendajana kaasa ka teiste loomingule. Varasemalt on Pieter Ampe teinud koostööd teatritrupiga het KIP ja Toneelhuisi näitlejate Benjamin Verdoncki ja Abke Haringiga. 2013. aastal käis Pieter Ampe tuuridel ning oli koos Robert Steijni & United Sorry'ga seotud projektiga The Forest Project. 2014. aasta novembris esietendus tema esimene sooloetendus "So you can feel".
Autorid ja esitajad: Benjamin Verdonck, Pieter Ampe, Iwan Van Vlierberghe, Korneel Coessens
Produktsioon: Toneelhuis, KVS, CAMPO
Produtsent: CAMPO
Kaasproduktsioon: BIT Teatergarasjen
Esietendus: 23.04.2015 CAMPO, Gent