Kunstnikud loovad taieseid näiteks siis, kui neilt tellitakse. Mõnikord kõneleb tellija kogu rahva, või isegi kõigi rahvaste nimel ja annab kunstnikule üsnagi täpsed juhised, mis pildil olema peab ja mida seal olla ei tohi. Mõned teosed saavad valmis ja sulanduvad oma ajastu miljöösse, ja kui enamus vana sümboolse korra märkidest on keskkonnast ajapikku kadunud, võidakse kestma jäänud kunstiteostele leida esmakordselt nende ajaloos tähendus ja funktsioon. Osade taieste tähetund saabub aga alles siis, kui nad füüsiliselt või sümboolselt hävitatakse.
Eesti keeles.
NB! Vestlus ringkäike lavastanud kunstnikega 28. augustil kell 17:00 Kanuti Gildi SAALis. Vestlusi viib läbi Annika Üprus ja Priit Raud (eesti keeles).
***
Kristina Norman on kunstnik ja dokumentalist, kes on suure osa oma tööst pühendanud monumentide olemuse lahkamisele ja kollektiivse mäletamise ja unustamise küsimustega tegelemisele. Tihti püüab ta oma kunsti kaudu nähtavaks teha ühiskonnas toimivaid võimusuhteid ja luua situatsioone, mis aitaksid publikul neid suhteid mõttes ümber mängida. Tema loomingut on näidatud mitmetel maailma mastaabis olulistel kunstinäitustel ja filmifestivalidel. Aastal 2009 esindas ta Eestit Veneetsia biennaalil, 2014. aastal võttis osa Manifesta 10 kaasaegse kunsti biennaalist.
Lavastatud ringkäigud on SAAL Biennaali algatusel valitud kunstnike poolt teostatavad avastusretked linnaruumis läbi nende isikliku prisma, mis täiendavad SAAL Biennaali uudishimu taasmõtestada seost oma toimumispaigaga.
NB! Algus Kanuti Gildi SAAList (Pikk 20)
Idee ja teostus: Kristina Norman
Idee algatus: SAAL Biennaal
Partnerid: Eesti Ajaloomuuseum, Teater NO99
Kaasproduktsioon: Kanti Gildi SAAL
Toetajad: Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Eesti kultuurkapital