– Nüüd, mil taas on alanud lahtiste akende aeg — ehk ollakse nii kenad ja ei lasta automootoril teiste lahtiste akende all pool tundi suriseda.
– Ja kas seda Pika Hermanni tornist kostuvat hümni hommikul vaiksemaks ei saaks keerata.
– Kas Peetli kiriku kellalöömist ei saaks kuidagi ära keelata?
"House Music" on kohaspetsiifiline installatsioon-suvelavastus Pelgulinnas, Pebre 8 maja ees. Seal ei ole galeriid ega teatrisaali, aga on ühe Tallinna tänava live ning argi-rütmid. Siin asetleidev on kaasaegne kultuurikiht, mis kirjutab end ise ja teeb seda nii tänaval, sotsiaalmeedias kui auditooriumi tõlgendustes. "House Music" toob inimese tänavale ja paneb ta ajas liiklema, vahendab kodutunnet, müüb kogukonna identiteeti ning ostab rahulolu.
Pelgulinna asunikel ja piirkonnal on kanda lavastust käivitav ning raamistav roll.
"House Music" on Flo Kasearu ja Riina Maidre teine koostöö peale "Püha öö" lavastust 2013. aastal.
***
Flo Kasearu on vabakutseline kunstnik. Ta omandas maalikunsti bakalaureusekraadi ja fotograafia magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias. 2006-2007. aasta oli ta Berliini Kunsti Ülikoolis, Rebecca Horn stuudios vahetusõpilane, seal alustas ta etendus- ja videokunstiga. Tema töö olemus on uuriv, st iga projekt algab eksperimendina, mille lõpp pole ette teada, ja ta analüüsib olukordi ja teemasid, mis teda huvitavad. Kasutades videot, installatsiooni, fotosid, joonistusi, maale ja ühiskondlikke tegevusi, on ta uurinud selliseid teemasid nagu tootlikkus ja loovus, privaatne ja avalik ruum, sotsiaalne vastutus, vabaduse ja majanduslanguse küsimused, patriotism ja natsionalism. 2012. aastal võitis ta Köleri auhinna ja 2013. aastal asutas Flo Kasearu Majamuuseumi.
Riina Maidre on vabakutseline näitleja, teatritegija, etenduskunstnik. Lõpetanud 2004. aastal teatrikooli Tallinnas ja 2014. teatrimagistri DasArts, Amsterdamis. Töötanud näitlejana nii filmis kui teatris.
Oma töödes uurib ta teatraalsuse ning minimalismi ühisosa. Teda huvitab vastandite dünaamika. Tema praktika põhineb äratundmisel, et kuna kunstnikuna tegeleb ta ikka ja alati ainult ühe keskse teemaga, siis iga järgnev töö fokusseerub ning toob esile ühe külje kogu võimalikust tervikust. Hetkel on ta lahendamas mõistmatust, mida kannavad endas sellised vastandlikud märksõnad nagu –– ’kahtlus’ ja ’uskumuste-süsteemid’.
Idee: Flo Kasearu
Lavastus, teostus, kunstniku töö: Flo Kasearu, Riina Maidre
Tehnilised ja loov-lahendused: Tõnu Narro
Valguskunstnik:Oliver Kulpsoo
Töörühm: KUNO Express Course students, omanikud, vabatahtlikud, naabrid, külalised, sõbrad, perekonnad, tuttavad.
Toetajad: Kanuti Gildi SAAL/SAAL Biennaal, Eesti Kultuurkapital, Flo Kasearu Majamuuseum