Laval: Silvia Calderoni
Lavastajad: Enrico Casagrande, Daniela Nicolò
Dramaturgid: Daniela Nicolò, Silvia Calderoni
Heli: Enrico Casagrande
Koostöös: Paolo Panella, Damiano Bagli
Valgus ja video: Alessio Spirli
MDLSX näol on tegemist plahvatusliku helikujundiga, see on psühhedeelne ja üksildane hümn kujunemisvabadusele, genderblendingule (sugude binaarsuse painutamisele/lõhkumisele), vabadusele murda välja keha, nahavärvi ja genitaalide poolt ette määratud raamidest, julgusele erineda indiviidina omandatud või kehtestatud rahvustundest ning jäägituna kuulumisest ühele ja ainsale isamaale. Oma raamatus "Eurooplaseks kujunemine" käsitles Rosi Braidotti "kultuurilise identiteedi mitmesuse teooriat ja indiviidi avatust sellele", tekst, mis viitab post-rahvusliku identiteedi loomisele ...
MDLSX üritab minna kategooriatest kaugemale – ka kunstivaldkonnas. Tegemist on Silvia Calderoni rännakuga, kes peale kümmet aastat Motuse liikmena eksperimenteerib DJ/VJ formaadiga, astudes pulti ning viies vaataja piiride kompamise avastusretkele. Autobiograafilised aspektid põimuvad kirjanduslike seostega ja selle tulemusel võngub MDLSX reaalsuse ja fiktsiooni piire hägustades Judith Butleri raamatute "Gender Troubles" teooriatest "Undoing Gender" sõnumiteni. Etenduses tsiteeritakse Judith Butlerilt ja Donna Haraway ning Paul B. Preciado kirjatükke - "A Cyborg Manifesto" ja "Manifeste Contra-sexuel", lisaks täiendavad monsteretenduse taustamustreid viited teistele queer kultuuriruumi nähtustele.
Vajadus muutuste järele on nii põhjapanev, et seda on võimatu sõnades edasi anda. Niivõrd sügav, et seda on raske ette kujutada. Aga võimatu on realiseerumas ja mõeldamatu tulemas ... („Feminism pole humanism“ Paul B. Preciado)
Eelmise sajandi üheksakümnendatel jõuliselt esile kerkinud, Enrico Casagrande ja Daniela Nicolò poolt asutatud trupp Motus on kahekümne viie aasta jooksul vaatajateni toonud mitmeid füüsiliselt ja emotsionaalset sügavuti minevaid teoseid ning ette tunnetanud ning kajastanud ühiskonnas tugevaid vastuolusid tekitavaid teemasid. Läbi aastate on trupp loonud etendusi, lavastusi, installatsioone ja videoid, läbi viinud seminare ja töötubasid ning osalenud interdistsiplinaarsetel festivalidel. Trupp on saanud mitme tunnustuse osaliseks, kaasa arvatud kolm UBU auhinda, lisaks on neid pärjatud mainekate eriauhindadega.
Vabamõtlejatena on Motus üles astunud mitmel pool maailmas ning esinenud järgmiste festivalide raames: New Yorgi „Under the Radar“, Montreali „Festival Trans Amériques“, Buenos Airese „Fiba Festival“, „Santiago a Mil“ Tšiilis, „Adelaide Festival“ Austraalias ning „Taipei Arts Festival“ Taiwanis, lisaks on trupp osa võtnud arvukatest Euroopa teatrifestivalidest.
Trupi väsimatu protagonist Silvia Calderoni on Motuse koosseisus tegev 2005. aastast. Silviat on pärjatud mitmete auhindadega, muuhulgas UBU Prize parima Itaalia naisnäitleja auhinnaga ning Elizabeth Turroni, Marte ja Virginia Reiter auhinnaga.
Produktsioon: Elisa Bartolucci, Claudia Casalini
Kommunikatsioon: Marta Lovato
Rahvusvaheline levi: Lisa Gilardino
Produktsioon: Motus 2015
Koostöös: La Villette – Résidence d’artistes 2015 Paris, Create to Connect (EU project) Bunker/ Mladi Levi Festival Ljubjana, Santarcangelo 2015 Festival Internazionale del Teatro in Piazza, L’arboreto – Teatro Dimora di Mondaino, MARCHE TEATRO
Toetajad: MiBACT, Regione Emilia Romagna
Kestus: 80'