Näidenditelaenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.
Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!
Kasuta sisselogimiseks parooli
See the latest info of Estonian theatre
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti lavastajaõppe tudengi Siim Maateni diplomilavastus. Tõestisündinud lool põhineva teksti on kirja pannud Kaisa Roover ning Siim Maaten. Lavastuse filmilikku maailma aitavad luua kunstnik Eva-Maria Gramakovski, valguskunstnik Kristjan Suits ja videokunstnik Kaisa Roover.
Lavale astuvad Merilin Kirbits, Rauno Kaibiainen, Kati Ong (kõik Improteater) ja Veljo Reinik.
Dokumentaalse materjali põhjal jutustavad kahekümnendates Renee ja Anna Cabaret Rhizome’i intiimses keldris oma loo. Nad ei pea piinlikuks tutvustada Sternbergi armastuse kolmnurga teooria täiusliku armastuse kolme komponenti: püüdlust teha armastatu elu paremaks (intiimsust), erutuse vorme, mis viivad seksuaalvahekorrani (kirglikkust) ja inimese otsust, et ta kedagi armastab ning seda armastust säilitab (kohustust). Kui üks komponent teistest vähem tähelepanu saab, siis tekib armastuse patoloogiline vorm.
Keha räägib, ja räägib ainult seda, mis on tõsi. Usk sellesse, et takistusteta armastus võib olla võimalik, ei ole naiivne, ei ole piinlik. Tuleb olla aus. Aus iseenda ja teiste vastu, sest siis oled armastatu kõrval ka juhul kui elate erinevates maailmades.
Siim Maaten lõpetab 2013. aastal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti õppekava kaks eriala - lavastaja ja harrastusteatri juht. Esimese kõrghariduse omandas ta Tartu Ülikooli haridusteaduskonnas reaalainete erialal. Pärast seda töötas ta poolteist aastat Viljandi Valuoja põhikoolis füüsikaõpetajana. Harrastusteatri juhi eriala diplomitööna valmis tal 2012. aasta suvel koostöös Naiskodukaitse Sakala Malevaga „Mari Raamoti lugu“ (nimiosas Terje Pennie).