Idee, koreograafia ja lavastus: Aitana Cordero (NL/ESP)
Koostöös: Alvaro Frutos, Pablo Herranz (ESP), Sybrig Dokter (SWE/NL), Micheál Rowsome (IRE), Mira Kautto, Oliver Whitehead (FIN), Joanna Kalm, Kadri Noormets, Jaak Sapas (EST), Andrea Zavala Folache (NL), Oneka von Schrader (AUS/NL)
Valgus: Triin Suvi
Foto: Will Fiora
Kestus: 85 min
Üks naine palub abi ja grupp inimesi näeb ränka vaeva, et olukorraga meisterlikult toime tulla. Nähtamatu ja jagatud tahe hoiab neid koos. Kirg saab pidevalt hävitatud. Ja see naine palub ikka ja jälle abi. Grupp jätkab koosolemise maitsmist. Mängulisus, korduvus ja jätkuvus näib olevat nende käivitaja. Nad suudlevad ja suudlevad.
See lavastus ei taha olla romantiline kutse tasuta/vabale sensuaalsusele või globaalsele naudingule. Aga sellega ei tulda toime.
Nad ei taha jutustada lugusid armastusest ja kirest. Soov on kasutada äratuntavaid elemente, mis märgivad kindlaid tähendusi ja moraalinorme, muutes nende sisu ja kasutusviisi. Kuid ka sellega ei saada toime.
Grupp inimesi tahab kustutada suudluse semiootilise tähenduse, seda niivõrd üleeksponeerides ja liigkasutades, et asja olemus ja loomus muutuvad. Kuid kas nad suudavad jääda piisavalt külmaks ja eraldiseisvaks jagades samal ajal aega, pingutust ja sülge? Või kas tegelikult leidub üldse midagi romantilisemat, kui seda on õigustamatu ja kangekaelne tahe jääda kokku. Nad kõik tunnevad huvi, tahavad teada… samal ajal aina suudeldes ja suudeldes.
KOLM VIISI MEISTERLIKUKS SUUDLUSEKS ehk kahekümne viie minuti suudlus su kaelal on uurimus suudlustest, suudlemisest, grupi kokkulepetest ja liikumistest, uurides seejuures maitsemeelt and maitsmise piire - maitse kui üks ja mitu suud, kui suuline tegevus ja erituv sülg. Kuidas me maitseid kogeme, kuidas neid väärtustame, kas need meile meeldivad või mitte, kuidas anname hinnanguid ja mille põhjal teeme valikuid.
Antud etendus on üks samm Aitana Cordero isiklikus ja lavastuslikus uurimustöös, mille teemadeks on keha kohtumised ja rollid, intiimsuse piirid ja see, kuidas need asjad teatri kontekstis oluliseks ja jagatavaks muuta.
Käesolev projekt on olnud aktiivne viimased seitse aastat ning seda erinevates riikides ja erinevate koosseisudega. Aegamisi on sellest saanud antropoloogiline uurimus inimsuhetest, intiimsuse jagamisest ja tähendustest.
Sel korral taasluuakse lavastus Eestis, Tallinna Kunstihoones, kus oluliseks väljakutseks saab ka lavastuse teatraalse loomuse tõlkimine valge galeriiruumi alastusse ja lagedusse.
_______
AITANA CORDERO (1979) on Hollandis tegutsev hispaania päritolu koreograaf ja etenduskunstnik. Ta on õppinud tantsu ja improvisatsiooni, praktiseerinud 13 aastat judot, ja tegeleb võitluskunstidega (iseäranis Tui Shou’ga) tänaseni.
Aastal 2006 lõpetas ta koreograafina SNDO (School for New Dance Development) Amsterdami Ülikoolis ning kaks aastat hiljem sai ta magistrikraadi koreograafia ja uute tehnoloogiate erialal Dance-Unlimited, samuti Amsterdamis.
Alates 1999. aastast on ta lavastanud ise, astunud üles teiste etendustes ning teinud koostööd mitmete erinevate kunstnikega multidistsiplinaarsetes projektides.
Aitana lavastusi ja videotöid on näidatud Madriidis, Barcelonas, Amsterdamis, Brüsselis, Helsingis, Viinis, Berliinis, Antwerpenis, Shanghais, New Yorgis, Montevideos, Buenos Aireses, Beirutis jne.
Alates 2001. aastast on ta õpetanud erinevates koolides, ülikoolides ja etenduspaikades Madriidis, Pariisis, Londonis, Beirutis, Amsterdamis jne.
Aitana peamiseks huvipunktiks on keha ja selle kohtumine teiste kehadega - intiimsus, seksuaalsus, sensuaalsus, vägivalla füüsilisus. Aga ka teatri erinevad toimeviisid ja strateegiad. Olulisel kohal on ka filosoofia, kino, kirjandus, soo-uuringud, maalimine ja söök. Viimati oli ta tegevuses enda ettevalmistamisega maratoniks.
NB! 10-16 Juuli annab Aitana Viljandis ka töötoa!
Pilet kohapeal või Piletilevist 9€
Festivali etenduste pass (pääs kõikidele etendustele) 35€
Täpsem info:
festival@notafe.ee
+3725179773
www.notafe.ee