Moskva Ballett esmakordselt Tallinnas! Tegemist on ühe Venemaa pealinna olulisema teatriga, kus tegutseb nii klassikalise balleti kui ka moderntantsu trupp.
Sellel aastal sai Moskva Ballett Kuldse Maski preemia parima lavastuse kategoorias – ”Kohvik Idioot”. Juba käivad läbirääkimised, et näidata seda balletti festivali ”Kuldne Mask Eestis” raames.
Enne seda on aga Tallinna publikul võimalus tutvuda teatri klassikalise trupiga detsembris, vahetult enne jõule. On ju just see aeg, kui tehakse üllatusi ja kingitusi, eriti selliseid üllatusi pikisilmi ootavatele lastele.
Te saate kinkida endale ja oma lastele enneolematuid elamusi, säravaid emotsioone ja suurepärase tuju, tulles vaatama Hans Christian Anderseni muinasjutul põhinevat balletti „Pöial-Liisi”. Te näete huvitavat koreograafiat, maalilist lavakujundust ja fantaasiaküllaseid originaalkostüüme, samuti loomulikult toredat lugu erinevatest tegelastest, kellega Pöial-Liisil tuleb kokku puutuda, et jõuda oma õnneni. Kõik see on kaasahaarav seikluslugu sügava filosoofilise tähendusega.
Balletiteater on osaliselt muutnud kõigile tuttavat süžeed, nii et Pöial-Liisi ilmub vaatajate ette nukumaja elanikuna. Pöial-Liisi lugu on peegeldus lapse hingeelust, sellest, kuidas näeb head ja kurja laps. See on maailm, kus lapsed õpivad läbi mängu tundma iseennast. Ja alles pärast seda, kui nad on saavutanud sisemise harmoonia, kasvavad nendest tõelised täiskasvanud.
Kogu lavamaailm on üks hiiglaslik nukumaja, seal toimubki suurem osa balletist. Selles majakeses leiab aset lugu Pöial-Liisist, samuti tuuakse majja Pöial-Liisi seiklused soomaastikul ja allmaailmas muti kuningriigis, siin leiab aset Pöial-Liisi kohtumine haldjatega võlulagendikul. Asjad, mis väikse Liisi ümber ilmuvad, on tüdrukust endast mitu korda suuremad. Dekoratsioonid elustuvad läbi animatsiooni, mistõttu saavad vaatajad koos loo kangelasega kogu reisi kaasa teha. Näha saab eriilmelisi pilte aastaaegade vaheldumisest.
Aasiapäraste konstruktsioonidega kostüümid sisaldavad eredaid detaile ja vormi poolest tunduvad nad balletietendusse üldse mitte sobivat. Dekoratsioonid pärinevad Peterburi kunstnik Sergei Illarionovilt, preemia Kuldne Mask 2016 nominendilt. Kostüüme aitas Illarionovil luua kunstnik Jekaterina Malinina.
Muusikaks on valitud Pjotr Tšaikovski tsükkel „Aastaajad”. Loominguliselt on muusikalist materjali töödelnud helilooja ja muusik Arkadi Marto – vene elektroonilise muusika pioneer, legendaarse projekti Moscow Grooves Institute looja, kes on töötanud koos selliste legendaarsete muusikutega nagu Eduard Artjomjev, Aleksei Aigi, Oleg Nesterov.