Kunstnik Pille Jänes
Valguskunstnik Sander Põllu
Lavastaja assistent Auri Jürna
Lavameister ja tehnik Raul Õitspuu
Osades: Katariina Unt, Peeter Tammearu ( Kuressaare Linnateater), Tanel Saar, Ago Soots, Margo Teder, Meelis Põdersoo ning EMTA lavakunstikooli tudengid Liisa Saaremäel ja Lauli Otsar
Elu on komöödia! Pärast kaht ja poolt sajandit maailma teatrilavadel mõjub Carlo Goldoni meistriteos "Mirandolina" (La locandiera) siiani erakordselt kaasaegselt.
Mirandolina on arhetüüp, universaalne naiselikkuse sümbol, kuid samas on ta ka tõeline kaasaegne naine, tulvil kirgi ja kiuslikkust. Kõik jumaldavad Mirandolinat - kaunist, tarka ja nutikat perenaist. Kõik võõrastemaja külalised armuvad tema nõtkesse vaimu. Vaid üks härra kuulutab end naiste võltsnaeratuste vastu immuunseks. Mirandolina otsustab vallutada ka põlgliku südame, kasutades selleks kõiki naiselikke võrgutusrelvi, eriti aga meisterlikku mängu. Mirandolina on võrreldamatu prima donna võõrastemajas, mis kangesti meenutab maailmalava. Ka meie igapäevaelu teatrilaval põimuvad ning segunevad reaalsus ja väljamõeldis. Iga näitleja maalib oma näole võõra maski ja vaid kõige anderikkamad jõuavad iroonilise, kibemagusa elukomöödia lõpukummarduseni.
Carlo Goldoni (1707–1793) oli Itaalia kirjanik ja teatriuuendaja. Lõi rahvaliku karakterkomöödia ja kirjutas üle 200 näidendi. "Mirandolina" (La locandiera) on Itaalia kaasaegse näitekirjanduse isa ja valgustusaegse euroopa teatri ühe tähenduslikuima meistri olulisemaid teoseid.
Giorgio Bongiovanni lõpetas 1990. aastal Milanos teatrikooli Scuola di Teatro diretta da Giorgio Strehler ja on kogenud commedia dell'arte näitleja. Ta on mänginud 24 aastat Pantalone rolli Milano Piccolo Teatri kuulsas ja pikaealises lavastuses "Kahe isanda teener", mis on gastroleerinud üle kogu maailma. Bongiovanni on töötanud näitleja ja lavastajana nii filmi kui teatri alal, nii sõna- kui muusikateatris. Lisaks on ta andnud commedia dell'arte alaseid meistriklasse Itaalias, Šotimaal, Venemaal, Boliivias jm.
Itaalia komöödia vaim hõljub 14. märtsist 12. aprillini 2015 ka Mikkeli muuseumis. Näitusel "Komöödia kunst. Teatrikuu näitus commedia dell'arte'st" kohtuvad Jacques Callot (1592–1635) commedia dell'arte traditsioone ja Itaalia karnevalikultuuri jäädvustav graafikasari ning gravüüride alusel kaasaegse skulptori Boriss Ivanovi (1966) loodud filigraansed skulptuurid.