Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

MIMproject: Threshing Mongrels

Esietendus:
Esietendus 27. septembril 2012 Kanuti Gildi SAALi keldrisaalis
lavastus-pic

Idee, teostus, esitus: Andrus Laansalu, Andrus Aaslaid, Maike Lond, Kalle Tikas, Henri Hütt, Taavet Jansen jt

Vanasti olid eestlased metsik rahvas. Kui miski ei meeldinud, anti kirvega lagipähe või pisteti tuli otsa. Kergemal juhul peksti niisama, näiteks reht või keelt. Ja alati oli väga pime. Hilisemast ajast on teada, et ka diskodel tuli ette peksmist ja oli pime. Sel moel diskod jätkasid ja kandsid võimaluste piires edasi rehepeksu kaduvat, kuid olulist traditsiooni. Tuleb öelda, et MIMprojectit need vanad asjad eriti ei huvita. Rahvatraditsioon on tugevalt ülehinnatud ja igat asja, mida esiisad purjus peaga või olude sunnil tegid, ei maksa mõistusega inimesel järele tegema hakata. Kuid peamise idee me võtame siiski üle: peab olema pime, peab olema palju inimesi, peab pekstama. MIMproject suundub keldrisse, tal on kaasas hunnik koote ja tuleb üks tõsisem rehepeks. Sealtmaalt, kui tuli ära lastakse, läheb andmiseks. Kes viimasena püsti on ja kuuleb, on võitja.    


„Threshing Mongrels" ("Rehte Peksvad Krantsid") on projekti MIM goes white (noise) esimese laboratooriumi tulemuste presentatsioon. MIM goes white (noise) on MIMproject uus projekt, kus  kunstnikud tegelevad müra variatsioonidega: uute tähenduste ja nendevaheliste seoste leidmise, mõtestamise ja kontekstualiseerimisega. Ja nagu MIMprojekti puhul juba välja on kujunenud, on põhirõhk suunatud teatri konventsionaalsetele elementidele  - black box, tekst, visuaal, heli ja valgus. Kasutades teatrile omaseid elemente uuest, nihestatud esteetikast lähtudes, uurime ja otsime väljundeid, mis kirjeldaksid praegust sotsiaal- ja majanduspoliitilist olukorda.

 

MIMproject on ajast sõltuv ühendus, mille nimi tuleb märksõnadest Music is Movement is Image is Music. MIM'i projektid sõltuvad liikumistest, mis hetkel olulised tunduvad - kas siis tehnoloogilises, sotsiaalses, poliitilises või kunstikeskkonna vallas. Laboratoorsed lühiajalised välkprojektid vahelduvad teatrietendustega, kontserditega, audiovisuaalsete etendustega.MIM'i inimkooslus muutub ajas vastavalt teemale ja/või käsiloleva projekti kontseptsioonile. MIMproject ühendab visuaalkunstnikke, koreograafe, valguskunstnikke, helikunstnikke, lavastajaid, kirjanikke, insenere, amatööre (Taavet Jansen, Maike Lond, Hendrik Kaljujärv, Andrus Laansalu, Henri Hütt, David Loscher, Martin Sookael, Jan Fedinger, Kristjan Jansen, Andrus Aaslaid, Björn Erlach, Genoel Rühle, Päär Pärenson, Lauri Sepp, Kalle Tikas jt).

Toetaja: Eesti Kultuurkapital 

Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL ja SA Tallinna Kultuurikatel