Näidenditelaenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.
Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!
Kasuta sisselogimiseks parooli
See the latest info of Estonian theatre
Koreograafi ja tantsija Maria Goltsmani tantsulavastused „Merikajakas“ ja „Hingamised“.
Maria Goltsman on Ida-Virumaalt pärit semiootika haridusega vabakutseline tantsija ja koreograaf. Maria on töötanud balletiartistina Vanemuises, täiendanud ennast LABANi kaasaegse tantsu keskuses Londonis, nüüd aga lavastab, tantsib, õpetab TLÜ koreograafia osakonnas, korraldab projekti "tantsijalt tantsijale" ning kirjutab tantsuartikleid.
MERIKAJAKAS
Koreograaf Maria Goltsman
Heli- ja valguskujundaja Jevgeni Berezovski
Laval TLÜ koreograafia osakonna bakalaureuseõppe III kursus: Heili Parras, Helena Hanni, Kirke Kuld, Mai-Liis Riimaa, Monika Tomingas, Olga Lans, Saile Johanna Langsepp, Viivika Vahi, Indrek Tamm, Sergei Kondrašev. Külalisesinejana Eva-Lena Raenok.
Lavastuse aluseks on Richard Bachi raamat „Jonathan Livingston Merikajakas”.
Tahan luua hästi liikuva etenduse, kus oleks palju kiirust, lendu ja tuult ja sellele vastukaaluks ka kukkumist, põrutust ja hingetust. Samas kaasan üksinduse, pideva otsingu ja piiride ületamise motiive. Etenduse loomisel lähtusin esinejate võimetest ja oskustest ning etenduse koreograafia on loodud tihedas koostöös tudengitega, kes olid niisiis minu kaasautorid. Suur tänu neile kõigile!
Etenduse kestus 25 minutit.
HINGAMISED
Koreograaf-esitaja: Maria Goltsman
Lavastaja: Mari Mägi
Helikujundaja Jevgeni Berezovski kasutades Adolphe Adami jaSimon Goltsmani muusikat ning Jüri Lotmani tekste. Kunstnik: Liisi Eelmaa. Dramaturg: Anders Härm
Valguskujundaja: Jevgeni Berezovski
Lavastuse loomisel võtsin ette enda autobiograafia – täpsemalt selle perioodi, kui olin 19-aastane ning otsustasin minna balletti õppima. Kolisin Tartusse, õppisin ülikoolis semiootikat, tegelikult tahtsin aga tantsida. Semiootikaloenguid kuulates või raamatukogus töötades lendasid mu mõtted väga kaugele – ikka ja alati lavale. Jalad laua all tegid balletiharjutusi, varbad sirutasid end, puusad pöördusid väljapoole. Unes nägin, et tantsin Giselle´i.
Kõik lõppes sellega, et 19-aastaselt panin esimest korda elus varvaskingad jalga ning õppisin balletitantsijaks. Seejärel leidsin aga hoopis midagi muud …
Etenduse kestus 35 minutit.
Projekti toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna Ülikool, Tallinna Tantsuakadeemia ja STÜ