Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Masohhisti pihtimus

Teater:
Autor:
Küllike Tohver, Roman Sikora
Lavastaja:
Christian Römer
Esietendus:
Esietendus 27. veebruaril 2014 Rahvusraamatukogu teatrisaalis
lavastus-pic

Kunstnik: Iir Hermeliin
Videokunstnik: Rene von der Waar (Saksamaa)
Valguskunstnik: Sander Põllu
Koreograaf: Marge Ehrenbusch
Lavastaja assistent: Auri Jürna
Projektijuht: Tiiu Talvist

Osades: Raive E. Tamm, Katariina Ratasepp, Tanel Saar, Margo Teder, Ago Soots, Lauri Saatpalu

Härra M. on tavaline mees. Ta töötab reklaamibüroos graafilise disainerina. Lisaks on härra M. masohhist. Alates hetkest, mil armas Janinka tema taguotsa korralikult nüpeldas, on M.-le sedalaadi seksuaalsus väga meelepäraseks saanud. Aga oh häda, härra M. elab sellises igavas ja konservatiivses väikeses riigis, kus isegi dominate külastamisel tuleb enne asja kallale asumist küsimustik ära täita. Kõik selleks, et turvariske vähendada. 

Härra M. alustab meeleheitlikku teekonda leidmaks tugevamaid naudinguid. Õnneks avastab ta, et tööelu võib olla suurepärane täieliku alanduse allikas. Sestpeale leiab M. rahuldust palgakärbetest, tasustamata ületöötundidest, puhkuse ja sotsiaalteenuste puudumisest. Aga kõik läheb veelgi paremaks siis, kui ta reklaamiagentuurist koondatakse ja palgatakse kaubanduskeskuse koristajaks. Mees suudab vaevu-vaevu ellu jääda, töötades samaaegselt viiel osaliselt illegaalsel töökohal. Tema kõrghetk tööorjana saabub osalemisega Ülemaailmsetel Inimressursi Olümpiamängudel, kus ta oma vajadusega ära kasutatud saada võidab isegi hiinlasi.

Mitte keegi ei pea vastu sellisele töörügamisele ja eneseohverdusele nii, nagu seda suudavad ühe väikese Euroopa riigi kodanikud, kes leiavad naudingut piinadest. „Turvaline, mõistlik ja vastastikusel nõusolekul põhinev“ - see on sadomasohhistlike suhete põhiline reegel. Ning samadel põhimõtetel on loodud ka töötingimused, millele me igapäevaselt allume. 

Tšehhi autor Roman Sikora on kirjutanud metsiku ja mõtlemapaneva farsi keskmise eurooplase suhtest oma töösse. Ja see teos tabab kümnesse.