Esietendus 18. augustil 2012 Viljandi Ühendatud Kutsekeskkoolis
Mängivad Terje Pennie, Seasaare Näitemängu Seltsi liikmed, naiskodukaitsjad, noorkotkad ja kodutütred Sakala malevast.
Uue algupärase näidendi „Mari Raamoti lugu“ eesmärk on tutvustada Eesti ajalugu ühe tolle ajastu olulisema naissoost ühiskonnategelase Mari Raamoti pilgu läbi, pakkudes ajastutruud ülevaadet ühe väärika eesti naiste põlvkonna kujunemisloost ja saatusest. Näidendi tegevus leiab aset 1917-1937, mil Eesti ajaloos olid pöördelised ajad sh Eesti Vabariigi loomine 24. veebruaril 1918.a. Muuhulgas käsitleb näidend Naiskodukaitse mõtte kujunemise lugu, millest ei saa üle ega ümber, rääkides Mari Raamotist.
Mari Raamot (neiupõlvenimega Tamm) sündis 6. augustil 1872 Viljandimaal, Tarvastu vallas, Kuressaare külas, Kitsi talus. Ta oli Eesti seltskonnategelane ja kodundusõpetaja ning meie riigikaitse naisliikumise alusepanija. Koos abikaasa Jaan Raamotiga (Eesti Vabariigi põllumajandusminister) rajasid nad 1911. aastal Tartu lähedale, Raadi valda, Sahkapuu tallu esimese Eesti tütarlaste põllutöö- ja majapidamiskooli ning juhatas seda kuni kooli mahapõlemiseni 1919. aastal. Kooli tegutsemisaja jooksul valmistati ette 265 haritud noort perenaist.
Eesti Vabariigi ajal oli Mari Raamot Eesti Punase Risti peavalitsuse liige ja korjandusosakonna juhataja, üks Noorte Naiste Kristliku Ühingu asutajaid ja esinaine, Naiskodukaitse asutaja ja esinaine aastatel 1927 - 1937 ning tema pakutud on ka nimi Kodutütarde organisatsioonile. 1944. aasta septembris põgenes ta Saksamaale, kust asus edasi Ameerikasse ja Mari Raamot suri New Yorgis 1966. aastal.