Kui üha kiiremas tempos on meie argielu määramas arvutid, siis kuidas muudab see meie inimeseks olemist?
Arvutid on arenenud väga lühikese aja jooksul toasuurustest masinatest kaasaskantavateks abivahenditeks, mis kattuvad ka meie endi elu avaldustega ja kujundavad meie identiteete.
Koduelektroonika, liikluskontrolliseadmed, andmesidevõrgud ja turvakaamerad ongi juba osaks meie kiipide poolt kontrollitud argielust.
Me küll tahaksime mõelda, et me teame, kuidas need seadmed töötavad, aga tegelikult pole enamusel inimestest erinevatest kasutajalii/d või g/estest õrna aimugi. Kas me suudame nendega sammu pidada? Kas me peaksime olema tehnoloogia ja selle arengu suhtes ettevaatlikumad? Kas mängu juhib veel inimene või on end juhiistmel juba sisse seadnud masin ise? Kas tehnoloogia on sõber või vaenlane?
1997. aastal kaotas Garri Kasparov IBM'i malearvutile Deep Blue. Alates eelmisest aastast on Chintooki arvuti kabes täiesti võitmatu, nii täielikud on selle teadmised mängust. Millal hakkab tehisintellekt esitama väljakutseid inimvaimu loovusele? Selliseid küsimusi ei esita enam ainult ulmekirjanikud.
Inimene Masin uurib tantsu, teatrit, elektronmuusikat ja videoprojektsiooni kasutades tänapäeva zeitgeisti ja võtab mõõtu tänapäeva maailmaga, milles üheskoos ja üksteise vastu töötavad inimesed ja masinad. See etendus paneb nii mõnegi asja üle järele mõtlema.
laval: Taavet Jansen, Mikko Orpana /FIN/ , Päär Pärenson, Juho Rahijärvi /FIN/, Renzo van Steenbergen /NLD/
kestus: 75'
pilet: 70/120.-
Etenduses kasutatav tekst on inglise keeles.