Näidenditelaenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.
Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!
Kasuta sisselogimiseks parooli
See the latest info of Estonian theatre
Diskussioon koos kaklusega.
Elav diskussioon kahe noore inimese vahel paljastab pealispinna all hõõguvad haavatud tunded mineviku solvangutest ja petetud usalduse. Küsimus jääb avatuks: kes pettis keda ja miks? Lavastuse autorid otsivad tasakaalu aegumatus dilemmas indiviidi vabaduse ja ühiskonna vabaduse teemadel.
Lavastus põhineb 1954. aasta ajaloolisel sündmusel, kui 167 Balti leegionäri Eestist, Lätist ja Leedust olid vaidlusteemaks Rootsi ja Nõukogude Liidu vahel, mil viimane nõudis Balti leegionäride väljaandmist.
Valters Sīlis (1985) on katsetanud eksperimentaalset ja žanre ületavat tööd lavastustega "Antropozoo" (2011), "Hypnotize me!" (2010) ja traditsioonilisema lavastusega "Proof" (2010). Esimese auhinna pälvis lastelavastusega "About Mothers" (2009). Iga Valters Sīlis'e töö keskendub värskele teemale, katsetab uut žanrit või laseb näitleja isiksusel silma paista. Tema debüüt Läti Rahvuslikus Teatris oli sel aastal lavastusega "Osage County". "All My Presidents" (2011) lammutas müüti, et noorem generatsioon on apoliitiline ja mittepatriootlik. "Legionnaires" (2011) esitas värsket ja klišeedevaba lähenemist läti ajaloole 20. sajandil, arutledes teemal, mis siiani eristab ühiskonda kõige teravamalt. "Kuum kartul", mida ta ei kartnud, oli läti leegionäride saatus Teise Maailmasõja ajal ning eriti Rootsi valitsuse otsus välja anda grupp inimesi NSVL-ile, millega määrasid nad ühtlasi represseerituteks. Post-dramaatilisena määratletud lavastus oli katse vaajat aktiivselt kaasata ja kutsuda kaasa mõtlema moraalse kompromissi piiride üle ning võimatusest muuta ajalugu."(Gunta Sloga, ajakirjanik).
"Leegionnaires" sai Läti Teatriauhindadel „Spēlmaņu nakts" 2010/2011 nomineeritud aasta Läti autori produktsioonina, Kārlis Krūmiņš aasta näitlejana ja Valters Sīlis aasta lavastajana.