Omanäoline kahe riigi videokunstnike kohtumine. Õhtu jooksul näitavad omi vähem või rohkem auhinnatud töid nii helis kui pildis Katrīna Neiburga, Austra Hauks, Janis Snikers ning Emer Värk.
Austra Hauks on Lätist pärit kunstnik. Ta õppis Jānis Rozentāls'i kunstikeskkoolis (JRRMV) must-valge fotograafia kallakuga klassis, samuti on ta lõpetanud stsenograafia erialal Läti kunstiakadeemia. Ta alustas tegutsemist teatri ja video vallas 2013. aastal. Olgugi et Austra peab stsenograafiat ja videokunsti oma põhisuundadeks, meeldib talle eksperimenteerida – aeg-ajalt loob ta kostüümikujundusi ja töötab interdistsiplinaarsetes projektides. 2016 oli ta Läti teatri kunstiauhindade nominent “Aasta uue kunstniku” kategoorias. Sel aastal (2018) on ta nomineeritud “Aasta videokunstniku” kategoorias.
Jānis Sniķers on Lätist pärit kunstnik. Ta on saanud tuntuks laial tegevusväljade spektril – tal on kraad elektroonika teadustes, lavastamise alal ning ta õpib hetkel stsenograafiat Läti kunstiakadeemias. Ometi on tema põhitegevusväljaks valguskujundus, mis on tema tuumikvaldkonnaks... see ei ole olnud takistuseks tegevuse jätkamisele video programmeerimise väljal. Alates 2011. aastast on Janis Snikers olnud aktiivselt tegev teatrižanris. 2016 oli ta nomineeritud Läti teatri kunstiauhinnale kui “Aasta valguskujundaja” ja sel aastal (2018) on ta nomineeritud samas kategoorias.
Kombineerides dokumentaalseid materjale ja fiktsiooni, loob Katrīna Neiburga (Riia) isiklikul kogemusel põhinevaid lugusid, milles selliste ainulaadsete kategooriate nagu üksinduse ja armastuse kõrval on võimalik leida ka märke nii naiste sotsiaalsetest rollistruktuuridest kui kultuurilis-ajaloolistest viidetest või ka kriitilisi kommentaare nüüdisaegsele ühiskonnale. Kunstnik väljendab end imepäraselt video kaudu, mida täiendab spetsiifilisel viisil välja töötatud helimaterjal ning mis seeläbi annab tulemuseks imetabase ja tundliku tundevärvingu loo jutustamisel. Ta on huvitatud inimeste eludest, nagu näiteks teeseene kasvatajate eriskummalise kogukonna, paneelmajade elanike, ööklubi tualettruumides kohatud tüdrukute, taksojuhtidena töötavate naiste omadest. Katrīna töid on näidatud Sidney ja Moskva biennaalidel, ta on olnud Ars Fennica kunstiauhinna kandidaat (2008) ja on Purvīša Art Prize'i laureaat (2008). Ta teeb regulaarselt koostööd stsenograafi ja videokunstnikuna helikunstnik Andžonis'ega ja Läti rahvusooperiga. www.neiburga.lv/
Emer Värk on vabakutseline kunstnik, kes tegeleb peamiselt video ja valgusega ning sellega, kuidas need mõjutavad meie tajusid, emotsioone ja tundeid. http://www.emervark.ee/
LAT.EST festival saab teoks vahetult pärast Läti 100.sünnipäeva Kanuti Gildi SAALis ning tutvustab Läti kaasaegseid (etendus)kunstnike ning nende mõtteid ja tegemisi. Samuti on see pühendatud koostööle ja kõigele mis meid ühendab. LAT.EST festivali korraldab Kanuti Gildi SAAL koostöös Läti Uue Teatri Instituudiga ning see kuulub nii EV100 kui LV100 kultuuriprogrammi.