Lasteetendus programmi „Laste Weekend” raames
A. A. Brjantsevi nim. Noorsooteater (Sankt-Peterburg)
Boriss Šergini põhjamaadega seotud muinasjuttude põhjal
Kunstnik Jelena Sokolova
Muusikaline kujundus Jekaterina Golovkina
Valguskunstnik Aleksandr Ivanov
Näitlejad Sergei Žukovitš, Tatjana Tkatš, Anna Djukova, Olga Karlenko, Nikita Ostrikov, Kuzma Stomatšenko, Oleg Sentšenko & Ivan Strjuk
Osales programmis „Laste Weekend” ka 2015. aasta festivalil
Peale kunstilise eesmärgi näen ma enda ja näitlejate ees seismas ka puht harivat eesmärki: ajal, kui sõnad ja mõtted on kõrvale tõrjutud; maailmas, kus valitsevad illusioonid ja ignorantsus, mõjub Boriss Šergini elav, puhas ja tajutav Sõna mulle hingeravimina. Ikkest vabastav, heategudele õhutav ja inspireeriv sõna, mis äratab sinus moraali ja huumori. Samuti tahaks edasi anda Šergini ja tema läbi ka pomooride vaba, piduliku ja loomingulise suhtumise igapäevastesse toimetustesse, mis aitab võitu saada väiklaselt igapäevaelu uputavatest juhuslikest kirgedest sündivast stiihiast.
Maria Kritskaja
Kui imelik see ka poleks, aga Vene vanim lasteteater on „Kuldse Maski” vaatajatele juba vana tuttav. Seda teatrit hindavad täiskasvanud vaatajad, kellele läheb korda julge novaatorlus. Viimastel aastatel on seda laadi kunsti nähtud tänu Dmitri Volkostrelovi eksperimentaallavastustele, enne teda tegeles selle suunaga Grigori Kozlov. Kuid teatris on ka selliseid noori lavastajaid, kes toovad välja lavastusi just teatri nimes märgitud sihtrühmale. Maria Kritskaja võttis aluseks kolm Boriss Šergini pomoori muinasjuttu ja tegi loo suurest, töökast ja armastavast perest. Sobitudes siin ja praegu rollidesse, laskudes igapäevastesse vaidlustesse meeste ja naiste vahel, kättejuhtuvatest asjadest nagu puutükid ja lõng loovad nad otse laval lihtsaid, kuid väljendusrikkaid rekvisiite, mille käigus erineva põlvkonna näitlejad tögavad sõbralikult üksteist, kasutades selleks unikaalse põhjamaa kirjaniku magusaid repliike. Ja pealkirjas mainitud väiksel valgel purjel on rohkem ühist võitjast argonaudi kui kaotatud lahingu maiguga.
Aleksei Gontšarenko