Koreograafia ja esitus: Joanna Karoline Kalm (BA diplom 2014)
Muusika: Johannes Veski
Kestus: 30'
Töö lähtub autorist endast, kuid lavastuse probleem kajastub suures osas kogu ühiskonnas. Selleks on liigne identifitseeritus: inimesel on pidev vajadus ennast määratleda päritolu, soorollide, mineviku, tegevuste, eesmärkide ehk tuleviku, saavutuste, ma olen selline-ma pole selline kaudu. Olles täielikult uppunud enda kujundatud mina-pilti, oleme kaugenenud lihtsast tõsiasjast, et oleme kõik samasugused inimesed ja omame tohutult suurt ühisosa. See osa on tänapäeva linnastunud ja arenenud ühiskonnas füüsiliste ja vaimsete objektide alla mattunud ja eemaldanud inimese suuresti olemise algest, mis ühendab meid kogu elusloodusega ja mistahes ümbritseva keskkonnaga ning selle asunikega.
Enese annihilatsioon pole eesmärk.
Kui suur osa sinust on fiktsioon?
Rothko kabel asub Houstonis Ameerika Ühendriikides. Kabel ei kuulu ühelegi usulahule. Selle missiooniks on kutsuda inimesi kunsti ja mõtiskluse kaudu tegudele, tuua austust inimkonna pürgimistesse ja olla foorum ülemaailmseteks probleemideks. Kabelis asub neliteist Mark Rothko abstraktses ekspressionistlikus laadis tumesinist ja -lillat värvivälja.
Joanna Karoline Kalmi huvitab praegusel hetkel missugust infot edastab teatud liikumine ruumis ja ajas. Teda huvitavad mikroskoopilised tundevarjundid, aimdused, millele ei saa nime anda. Missugune tundmus tekib noogutades ruumi keskel pilk suunatud otse publikusse või noogutades pea langetatult diagonaalis pilk põrandal. Ja kuidas kogeb seda publik. Põnev on hüljata tunne, jätta alles üksnes tegevus: kas info edastub ka siis?
Joanna: "Ma olen ehk natuke liiga pedant. Visuaali- ja detailiarmastaja. Otsimas seda "õiget", uskumas põhjendatusse. Ja teadmas, et tegelikult on kõik väga lihtne.
Praegu olen ma inimene.“
Etendused toimuvad TLÜ teatris Stella (Narva mnt 27, TLÜ URSA hoone II k peeglisaal). Ligipääs Narva maanteelt ülikooli peahoone TERRA peasissepääsust (Narva mnt 25), edasi jälgida viitasid!