Kunstnik Ervin Õunapuu (külalisena) Muusikaline kujundaja Andreas W (külalisena)
Osades: Merle Palmiste, Mari-Liis Lill või Marta Laan, Kersti Heinloo, Margus Prangel, Mait Malmsten, Raimo Pass, Harriet Toompere, Jan Uuspõld, Britta Vahur, Lembit Ulfsak, Kristo Viiding või Roland Laos, Hendrik Toompere jr jr.
Seda näidendit kirjutas Tšehhov väga pikalt ja ülima rangusega – üks lause päevas. Selleks, et lugu oleks puhastatud igasugustest liialdustest ja nähtavaks muutuks põhiline sõnum. Ise ta nimetas seda komöödiaks ja arvestades tema huumorimeelt, see kahtlemata ka nii on. Tšehhovi lavastused kipuvad tihti just seda aspekti välistama. Nad muutuvad aeglaseks ja igavaks tundlemiseks. Selles lavastuses midagi sellist ei juhtu.
Lugu ise on lihtne. Peale perekondlikku tragöödiat kolib mõisa ja tohutu suure kirsiaia omanik proua Ranevskaja Pariisi. Olukord kodus läheb aga majanduslikult väga keerukaks, võlad panga ees, maksmata intressid jne. Tegevus algabki hetkest, mil Ranevskaja saabub pärast kuueaastast äraolekut taas koju oma tütarde, venna ja teiste kodakondsete juurde. Mõis koos kirsiaiaga läheb oksjonile. Seda oleks võimalik ära hoida, kuid kiindumus mälestustesse ei lase seda juhtuda.
Näidendis hargnevad väga keerukad intriigid nii armumiste kui ka äri pinnalt. On värvikaid tegelasi, kes on nagu üksühele meie igapäevasest elust maha kirjutatud.
Rollid on võimsad ja neist unistab iga näitleja.
Tšehhov kirjutas „Kirsiaia“ 44-aastaselt. Sama vana olen ka mina, Hendrik Toompere.