Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Kilplased

Esietendus:
Juulis ja augustis rändab "Kilplaste" seltskond Rändteatriga läbi suvise Eestimaa.
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 6. lennu laulu- ja lustimäng.
Lavastus sünnib TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja Papa Kreutzwaldi Õueteatri ühistööna.

Lavastaja ja muusikajuht Katri Aaslav-Tepandi.
Stsenaariumi kirjutasid Fr.R.Kreutzwaldi jutustuse "Kilplased" ainetel Katri Aaslav-Tepandi ja Tõnu Tepandi.
Hääletöö ja mängutehnika: Tõnu Tepandi.
Näitlevad ja musitseerivad 6. lennu kogu näitlejakoosseis: Sten Karpov, Liis Laigna, Triin Lepik, Priit Loog, Jaanus Mehikas, Veljo Reinik, Kaili Viidas ning lavastajatudeng Sven Heiberg.

Kilplaste naljalugusid tunti Saksamaal juba 16. sajandi lõpus. Fr.R.Kreutzwald tegi Gotthard Oswald Marbachi raamatust "Der Schildbürger" (1838) vaba ümbertöötluse. Kreutzwaldi raamat "Kilplaste imevärklikud, väga kentsakad, maailmas kuulmata ja tännini veel üleskirjutamata jutud ja teud: Kalkuni keelest Maakeelde tõlgitud ja meie külade komblikuks mõnes tükis ümbersolgitud" ilmus esmakordselt 1857. aastal. Kilplane kui mõiste on pooleteise sajandi vältel teinud eesti kultuuris võidukäigu, see on saanud innukalt rumalate inimeste üldnimeks.

Lavastaja ja õppejõud Katri Aaslav-Tepandi selgitab: "Tahame "Kilplaste" lusti- ja laulumänguga eesti inimestele rõõmu valmistada. Äratundmirõõmu. Aga ega meie trupil kilplastumine kergesti tulnud, see kilplaslik jampsimise ja lolluste tegemine. Me harjutasime seda päris kaua ja pingsalt, enne kui need õiged lollused tulema hakkasid. Tegime etüüde ja mänge, lugesime ajalehti, kuulasime poliitikute sõnavõtte, ja vaatasime iseenda sisse, püüdsime aru saada, mis see kilplus õieti on."

Järgmisel aastal lõpetavatele 6. lennu näitlejatudengitele on "Kilplased" teine diplomilavastus. 2006. aasta aprillis esietendus Tartus Sadamateatris Dario Fo "Müsteerium buff", lavastajaks Peeter Raudsepp.