Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Jumalate juures. Pärast maailma

Sarja "PööningTants" kolmas lavastus Rahvusooper Estonia kammersaalis
28. veebruaril ja 2., 10. 11. ja 14. märtsil 2012

Veebruaris esietendub rahvusooperi kammersaalis Kenneth Flaki ja Külli Roosna kaksiklavastus „Jumalate juures/Pärast maailma“.

„Jumalate juures“
Koreograaf: Kenneth Flak (Norra)
Esitus: Külli Roosna ja Kenneth Flak
Muusika: Yann Coppier (Norra)
Tekst: Tor Åge Bringsværd (Norra)
Kostüümid: Külli Roosna ja Kenneth Flak koostöös Marja-Liisa Pihlakuga
Valguskujundus: Anton Kulagin

„Jumalate juures“ on Roosna ja Flaki tõlgendus klassikalistest kangelastest, jutustus iidsest mütoloogilisest maailmast, kus ei eksisteeri absoluutset head ega kurja. On ainult rohkem või vähem edukad strateegiad ellujäämiseks ja kui midagi muud üle ei jää, siis tuleb surra stiilselt. Publiku ette astuvad suursugused norra jumalad, kelle vead hoolimata jumalikkusest on ometi inimlikud: maailmalooja Odin, kes ei mõista enda loomingut; jumalate ja inimeste kaitsja Thor, kelle taltsutamatu viha võib nad hävitada, ja naljahammas Loke, kelle vembud jumalate elu keeruliseks muudavad. Ühel päeval läheb Loke aga liiale…


„Pärast maailma“
Koreograafid: Külli Roosna ja Kenneth Flak
Muusika: Kenneth Flak
Tekst: Doris Kareva
Lavakujundus: Külli Roosna ja Kenneth Flak
Kostüümid: Külli Roosna ja Kenneth Flak koostöös Marja-Liisa Pihlakuga
Valguskujundus: Anton Kulagin

Mida sa teeksid, kui maailma enam ei oleks? Kui kaoks kõik, millesse uskusid ja mida hindasid ning järele jääks ainult hall tühjus? Lavastuses „Pärast maailma“ loovad tantsijad uusi tähendusi, struktuure ja mõtteid seal, kus vana maailm on varemeis. Inspireerituna Doris Kareva luulekogust „Aja kuju“, pakuvad koreograafid Roosna ja Flak maailmalõpujärgse visiooni, otsides lootusekilde keerulisel ajal.

Külli Roosna ja Kenneth Flak on rahvusvaheliselt tunnustatud koreograafid, tantsijad ja õpetajad, kes teevad koostööd alates 2008. aastast. Kenneth Flak sai New Yorgis New York Dance and Performance Award „The Bessieˮ-auhinna Gingrase „CYP17“ tõlgenduse ja esituse eest (2007) ja Külli Roosna sai Vitebski rahvusvahelisel moderntantsu konkursil esimese preemia soololavastuse „Circle Through“ eest (2010). Flak on loonud muusikat nii enda kui teiste koreograafide etendustele.

Kestus: 1 h 15 min
Etendusel on 1 vaheaeg