Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Ilu metamorfoosid

Autor:
Goltsman Ballet
Esietendus:
Esietendus 12. jaanuaril 2018 Kadrioru lossis
lavastus-pic
Idee autorid, ajaloolised konsultandid ja ringkäigu juhid Greta Koppel, Aleksandra Murre
Muusikalised kujundajad Liis Viira (harf), Ene Nael (klavessiin), Kristi Mühling (kannel)
Koreograafid ja esitajad Egor Zadoya, Jaroslav Galitski, Maria Goltsman

Muusikalis-tantsuline lavastus "Ilu metamorfoosid" on inspireeritud maneristlikust kunstist (16. sajandi II pool), mille aluseks on klassikalise iluga mängimine, ideaalide edasiarendamine äärmuse ja groteskini. Vaatamata sellele, et manerismi viljelevad kunstnikud on elanud ligi viissada aastat tagasi, on nende kunstis peegelduv elutunnetus väga kaasaegne ning selle poole pöördumine aitab mõista ja tunnetada midagi klassikalist, mis jätkab oma elu kaasajas.

Etenduse idee sündis lähtudes manerismile pühendatud näitustest, mis on avatud kahes Eesti Kunstimuuseumi filiaalis: Kadrioru kunstimuuseumis näitus "Uudistava pilguga. Maneristlik maal Varssavi Rahvusmuuseumist" (21.10.2017–25.02.2018) ja "Rooma stiilis. Maneristlik graafika Eesti kogudest" (21.10.2017–11.03.2018).

Lavastus on loodud kunstiteadlaste, muusikute ja tantsukunstnike tihedas koostöös ning kujutab endast dialoogi tantsijate plastilise liikumise, 16. sajandi kunstnike kujutatud figuuripooside ja muusika vahel. "Ilu metamorfoosid" on kui 16. sajandi maneristliku kunsti tõlgendus kaasaegsesse vormi- ja helikeelde, toimides maneristliku graafika ja maalikunsti ning 21. sajandi vaataja vahelise meediumina.

Tantsuetenduse juhatab sisse kunstiteadlase juhitud ringkäik näitusel "Uudistava pilguga", kus külastajad saavad kogeda 16. sajandi kunsti olulisi teemasid ja kujundikeelt (ringkäigud eesti ja vene keeles). Programmi teine osa on tantsuetendus "Ilu metamorfoosid", kus vaba plastiline koreograafia sulandub kunstiliseks tervikuks ansambli Una Corda improvisatoorse muusikaga. Iga etendus on paljuski unikaalne kunstisündmus. Vaheajal serveeritakse Itaalia veini lossi peasaalis.

Programm kahes osas, ühe vaheajaga, kestus 2 tundi