Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Hiiumaa Tantsufestival: Köster&Vaikla, Tralla, Karing

HIIUMAA TANTSUFESTIVAL 2014:
SYLVIA KÖSTER & INGEL VAIKLA + OKSANA TRALLA + JARMO KARING
Hiiumaa TantsuFestival jätkab oma traditsiooni ja toob 2014. aasta suvel töötubades valminud lavastused ja filmi taas laiema publiku ette.

SYLVIA KÖSTER & INGEL VAIKLA „Rosie
Film „Rosie“ valmis filmitiimi liikmete koostööna. Üles võetud Käina endises viljakuivatis, mis praegu on kohalike kasutuses vaid talveperioodil suusahüppemäena. Filmi pealkiri viitab USA kultuurilisele ikoonile Rosie the Riveterile.

Sylvia Köster õpib TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias tantsukunsti erialal ning tegeleb tantsu, teatri ja filmi ühisosa mõtestamise ja piiride laiendamisega. On end täiendanud tantsu- ja teatrikoolides Dresdenis ja Stockholmis ning õpitubades Prantsusmaal ja Islandil
Ingel Vaikla õpib Eesti Kunstiakadeemias fotograafiat. Vaimustub, filmib, pildistab ja kirjutab kõigest, mis jääb inimese ja arhitektuuri vahele.
Koreograafia: Sylvia Köster ja tantsijad
Operaator: Ingel Vaikla
Tänud: Erik Õunapuu
Kestus: 4‘

OKSANA TRALLA “Ma võin ise alustada
Laval on kuus noort, kes otsivad lugusid, mis on sõna ja liikumise vahele kiilunud. Fookuses on täiskasvanuks saamisega seotud hirmud, ootused...

Oksana Tralla (Titova) on koreograaf ja etendaja, kes on lavastanud alates 2005. aastast. Tema tööd on kolmel korral pälvinud Eesti Teatri aastaauhinna. Hetkel elab Oksana Brüsselis.
Idee, lavastus, koreograafia: Oksana Tralla ja tantsijad
Muusika: Gerhard Lock
Toetaja: Eesti Kutseliste Tantsijate Liit
Kestus: 45’

JARMO KARING „Mina olen…
Autori huvi oli leida need ülesanded ja tegutsemisviisid, mis käivitaksid tantsijates iseseisvad loomeprotsessid. Hoides teadlikult eemale mudelist, kus tema näitab tantsusamme, tantsijad õpivad need ära ning esitavad laval pärast tema samme. Laval on viis isiksust, kel igaühel oma liikumiskeel, tõlgendus, personaalsus. Sellest tulenevalt on etenduse materjali loomisel lähtutud konkreetsetest inimestest,  nende mõtetest ja tunnetest. Teiseks oluliseks elemendiks protsessis on helilooja Gerhard Locki poolt konstrueeritud heli salvestamise ja mahamängimise süsteem. Kõik helid peale ühe muusikapala salvestatakse ja miksitakse etenduses kohapeal, live’s.

Jarmo Karing lõpetas 2001. aastal Tallinna Ülikooli koreograafia eriala. Koos mõttekaaslaste Tiina Möldri ja Kaja Kannuga asutas rühmituse ZUGA ühendatud tantsijad ning tegutses 10 aastat  Haapsalus  tantsustuudio T-Stuudio õpetajana.
Kestus: 35‘