Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Hedda Gabler

Autor:
Henrik Ibsen
Lavastaja:
Māra Ķimele
Esietendus:
Esietendus 5. veebruaril 2011 Von Krahli teatrisaalis

Kunstnik: Epp Kubu
Lavastaja assistent: Loore Martma (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 8. lend)
Valguskunstnik: Oliver Kulpsoo
Tehniline teostus: Allan Räim, Janno "John" Jaanus, Enar Tarmo
Laval TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 8. lennu Von Krahli kursus: Kait Kall, Ott Kartau, Katre Kaseleht, Liis Lindmaa, Maili Metssalu, Madis Mäeorg, Tõnis Niinemets, Mari Pokinen, Ivo Reinok, Siim Sups, Ragne Veensalu ja Kirsti Villard.

Jazzin´ Hedda...
Henrik Ibsen on (1828-1906) moodsa draama looja ning elava inimliha proossasse pigistada suutnud sõnaportretist. Ta sihtis enda sule ja kaastunde just sel ning samal hetkel eluvõitlust võitleva keskkodanlase kaitseks. Kaardistamiseks  tõtt tuleviku üleolevatele hindajatele ning seega ka provokatsiooniks. Või siis kergemalt ja tänapäevasemalt väljendudes - näitekirjanik Ibsen heitis uuriva pilgu "kaasaegse inimese" psühholoogiliste vastuolude julma tsirkusesse.
"Hedda Gabler" - nii feministide, aristokraatliku lastetoaga ja uhkeid teatridekolteesid kandvate daamide, märkmekaustikut seelikuvoltide vahele peitvate teatriteadlaste, samas ahnete ja mässavate teismeliste ning samuti kõigi teiste teatrit armastavate naiste kaitsepühak astub Von Krahli teatri lavale 5. veebruaril  Läti legedaarse psühholoogilise draama spetsialisti, lavastaja Mara Kimele intrigeerivas versioonis. Kas Hedda Gabler, tuntud ka kui "naissoost Hamlet", on aastal 2011 idealist, olude jõuetu ohver, vabanev feminist või manipuleeriv kaabakas?

Von Krahli kursuse "Hedda Gabler" võib žongleerida nende kõigi iseloomujoontega, sest kogu trupp seisab igal etenduseõhtul korraga laval. Kuna Mara Kimele alustas proove kahe koosseisuga, oli plaanis mängida erinevatel õhtutel erinevate koosseisudega. Aga sellest logistilisest strateegiast sündis midagi hoopis uut -  jazzversioon dramaturgiateose komplitseeritud pärlist, kus kogu trupp korraga laval.