Franck Vigroux
(Prantsusmaa)
Autor ja muusika: Franck Vigroux
Video: Kurt d'Haeselee
Koreograaf Myriam Gourfink
Esinejad Azusa Takeuchi, Céline Debyser
Dramaturg Michel Simonot
Lisavideo: Olivier Ratsi
Peavalgustaja Perrine Cado
Tehnikajuht Carlos Duarte
Kostüümid Atelier Darwin
Auto sõidab teelt välja ja satub kummalistele ja metsikutele aladele, mattudes kuhugi väljaspoole aega. Vähehaaval hakkab end paljastama selle koha topograafia, kus reaalsus paistab segunevat ebareaalsusega.
Juhindudes nii Inglise kirjaniku J.G. Ballardi loodud maailmadest (eriti teostes "Crash" ja "Concrete Island") ja autoõnnetuse isiklikust kogemusest, uurib "Flesh" hetke, mis järgneb kokkupõrkele, silmapilku, mil aeg tundub peatuvat või laienevat. See on hetk, mil mõistus eraldab ennast kehast ning avaneb sürrealistlik vaatepilt. Sõidukite kered vormuvad liikuvateks objektideks, maanteesõlmedest saavad hiiglaslikud Golemid, automootorid paistavad hõljuvat jäävälja kohal. Mööda voolavate piltide ja aistingute mõjul kogeb vaataja midagi sarnast autojuhiga hetkel kui too siseneb tundmatusse sfääri... ühele viirastuslikule teekonnale. "Flesh", mis asub elektroonilise ooperi ja audiovisuaalse kogemuse vahepeal, on muusikaline ja visuaalne kunstivorm, samas tantsu-/liikumislavastus, liikuv maal, mille tähendus selgub kogemusest ja läbi sellest tekkiva tunde.
Franck Vigroux on üks neist vähestest kunstnikest, kes on nii muusik kui lavastaja. Helilooja-etenduskunstnikuna on tal harukordne võimalus luua väga eripäraseid helimaastikke alates elektroakustilistest helidest kuni tööstusmürani, nii kaasaegset muusikat kui eksperimentaalset elektroonilist muusikat.
Vanusepiirang 14
Kestus 55–60 min
Keel ei ole takistuseks
Hoiatus: etenduses kasutatakse lavasuitsu ja stroboskoopilisi efekte
Toetajad ja koostööpartnerid:
Produktsioon Cie d’autres cordes; levitaja Théâtre de Nîmes; kaasproduktsioon Théâtre l'Empreinte Brive/Tulle, Césaré CNCM Reims, La Muse en circuit CNCM Alfortville, Festival Aujourd’hui Musiques de l’Archipel, SN de Perpignan; Toetajad biennale Nemo/Arcadi Île-de-France, ADAMI, DICREAM, SPEDIDAM; Residentuur Espace des Anges Mende, Humain trop humain CDN Montpellier, Festival Aujourd’hui Musiques de l’Archipel, SN de Perpignan, Anis Gras Arcueil, Théâtre l'Empreinte Brive/Tulle. La Cie d’Autres Cordes; Toetavad Regional Council, DRAC Occitanie. Kaaskunstnik Théâtre de Nîmes.
Etendusi Baltoscandali festivalil toetab Prantsuse Instituut Eestis.