Näidenditelaenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.
Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!
Kasuta sisselogimiseks parooli
See the latest info of Estonian theatre
Lavastaja Kalli Pikas
Koreograafid, esitajad Raho Aadla ja Anna Kõivistik
Dramaturg Helena Krinal
Helilooja, esitaja Liis Ring
Kostüümikunstnik Tiina Pikas
Visuaalmaterjalide kujundaja Maritta Anton
Lavastus "Lilla" on koosloomelavastus, mille teemaks on kuulamine, kuulmine ja kuuletumine. "Lilla" on rännak, mil kahe etendaja saatel liigutakse mööda laste ja vanemate vaheliste suhete rägastikke, ekseldakse eneseotsingute udus ning saabutakse turvaliselt elujaatuseni. Iga etenduse vältel maalivad tantsijad oma kehadega ringikujulisele lava-lõuendile maali, justkui mandala, millele oma mõju, oma panuse saab anda iga publikuliige.
***
Kalli Pikas on Lõuna-Eestis tegutsev vabakutseline tantsukunstnik, kelle kunstiloome arsenali kuuluvad lisaks flamenkotantsule ka kaasaegne tants, ballett ja kujutav kunst. "Lilla" on viimane lavastus Kalli Pikase värvinimetusi kandvate tantsulavastuste sarjas. Sari sai alguse TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias tantsukunsti õppides lavastustest "Roosa", "Valge", "Must", diplomitööst "Punane" ja on jätkunud pärast kooli lõpetamist "Rohelise", "Kollase" (2017. aastal Eesti Teatriliidu Tantsukunsti nominent), "Sinise" ning "Oranžiga".
Lavastaja: "See, et lavastus "Lilla" teiste värvide hulgas tuleb, oli mulle selge juba 10 aastat tagasi, 2012. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiat lõpetades. Kuidas seda aga luua, kui sõnale "lilla" on kõnekeeles mingil ajal juurde tekkinud negatiivne tähendus, millega tegelemise vastu mul huvi puudus? Esimesest lillaga seotud mõttest pidi mööduma kaheksa aastat, seitse värvinimetust kandvat lavastust ja kaks sünnitust, et mul tekiks sisemine vajadus või julgus selle sõna ja värvi taga peituvaid tähendusi vastu võtta. Lapsevanemaks saamine andis mulle uue perspektiivi gei teemale lähenemiseks. Mind hakkas huvitama, mida on tundnud ja tunnevad need vanemad, kelle lapsed kogevad maailma neist erinevalt. Alustasin geide vanemate intervjueerimisega ning jõudsin välja kõiksugu vanemate intervjueerimiseni (sealhulgas minu enda vanemad), kuna suuremal või vähemal määral kogeme me kõik maailma oma vanematest erinevalt, ja sama moodi kogevad seda erinevalt ka meie lapsed. Laval on üks hing - laps või vanem oma nais- ja meesenergiaga hoidmas tasakaalu ja ühendust oma tõelise minaga."
Lavastuse valmimist toetavad Eesti Kultuurkapital, SA Räpina Kultuurkapital, Kallid ja Pai TantsuKunstistuudio, Stuudio Duende, UPM-Kymmene Otepää OÜ, Barrus AS ning Snitty OÜ.
Produktsioon MTÜ Krinalmansour
Kestus: 90'