Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

CPPM Manifestal: Ke ha tu

Autor:
Lea Sekulić
Esietendus:
Esietendus 26. mail 2021 Kanuti Gildi SAALi keldrisaalis
Lavastaja Lea Sekulić
Kunstnik Joel Väli 
Visuaalkunstnik Milana Kosanovic
Helikujundaja Raido Linkmann
Valguskujundaja Priidu Adlas 
Etendajad Iveta Pole, Seren Oroszvary, Seohwon Ji 

Ema ja loote kehalises kokkupuutes õpib laps reageerima pigem kõlalistele kui pildilistele märguannetele. Meie esmane elukeskkond on heliline. "Ke ha tu" on publikut ümbritsev foneetiline lavastus, mille fookuses on inimese suhe heliga.

Saades inspiratsiooni eetri aegunud kontseptsioonist (aether, haruldane element, mis varem arvati täitvat ilmaruumi ülemisi kihte), tegeleb see lavastus uute vahepealsete ruumidega ja vallutab alasid, kus esiplaanil on algul nähtamatu. 

Kuid kas inimest saab päästa tühjus või pimedus? Etendaja kõrv vastutab tundmise ja turvalisuse eest territooriumil, kus alumine ja ülemine ilm kohtuvad – see on pimeduse, ohutuse, vanade lugude ja tundmatuse ruum, mis on täidetud mälestustega ja meie juurte meenutamisega – maa-alune, kus asjad lõppevad ja välja kasvavad. Ruum, mis pakub uusi algusi ja astub vastu vanadele. 


Pole üht peamist asja, mida vaadata. 

Keegi meist pole üks asi. 

Ei ole tervikut. Sina ja mina. 

Mina ja sina oleme fr agm en ti d e kogum. 


Piletid on müügil Fientas

Tänud/ Thank you: Ana Sanchez-Colberg, Lambros Pigounis, Giacomo Veronesi, Leon Augustin Allik, FLOKS, Kanuti Gildi Saal.

Toetab Eesti Kultuurkapital

Lea Sekulić (1993) on Horvaatiast Rijekast pärit kunstnik. Tema loometee algas näitleja ja etendajana, kuid nüüd laiendab ta oma loomingulisi piire multimeedia vallas, mille kaudu lahkab kaasaegse etenduskunsti uusi kontseptsioone. Heli-, visuaalsete ja elavate elementide kokkupõrgatamise abil uurib ta, mis kujundab meie elamiskogemust ja seab kahtluse alla tegelikkuse mitmetähendusliku olemuse, provotseerib meie identiteetide positsioone ja nende asetumist suuremasse skeemi. Tema looming on inspireeritud keha materiaalsusest, fenomenoloogiast ja poeetikast ning selle eesmärk on uurida piire äärmuste vahel, et õppida tundma ühtsust. Lea on noorte teatritrupi "Teatar mladih Do daske" kaasasutaja ja vastloodud rahvusvahelise kollektiivi "FLOKS" liige. Ta on osalenud arvukates teatri-, tele- ja filmiprojektides ning otsib praegu oma teed iseseisva kunstnikuna. Ta on osalenud paljudel rahvusvahelistel kaasaegse ja füüsilise teatri meistrikursustel ning esitlenud oma loomingut rahvusvaheliselt. Kodulinnast Rijekast lahkudes veetis ta mõned aastad reisides ja erinevates riikides elades, kuid on endiselt inspireeritud Balkani rikkalikust kultuuritraditsioonist.