Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Birgitta Festival 2016: Romeo ja Julia

Autor:
Sergei Prokofjev
Lavastaja:
Vjatšeslav Samodurov
Esietendus:
Esietendus 5. märtsil 2016 Jekaterinburgi Riiklikus Akadeemilises Ooperi- ja Balletiteatris
lavastus-pic
Sergei Prokofjevi ballett
Jekaterinburgi Riiklik Akadeemiline Ooperi- ja Balletiteater (Venemaa)

Koreograaf-lavastaja Vjatšeslav Samodurov (Venemaa)
Dirigent Aleksei Bogorad (Venemaa, Moskva Suur Teater)
Lavakunstnik Anthony MacIlwaine (Suurbritannia)
Valguskunstnik Simon Bennison (Suurbritannia, Londoni Kuninglik Ooper)
Kostüümikunstnik Irena Beloussova (Venemaa)

Festivaliorkester

„Avaneb eesriie ning laval toimub justkui proov. Vaatajad näevad tänapäevaseid noori inimesi, kes jutustavad siin ja praegu lugu Romeost ja Juliast. Kuid kahtlemata on lavastuses ka stilisatsiooni ja vihjeid ajastule,” ütles kostüümide autor Irena Belousova ühes esietenduse-eelses intervjuus.

Koreograaf Vjatšeslav Samodurovi balletikarjäär on viinud ta Peterburi Maria Teatrisse, Hollandi Rahvusballetti ning Londoni Kuninglikku Ooperisse. Täna on ta Jekaterinburgi balleti kunstiline juht. Jekaterinburg on Venemaa linnade hulgas tuntud kui tugev ja isepäine paik ning see on ka üks olulisemaid linnu Venemaa tantsu-skeenel. Võib-olla kõige olulisem.

„Töö „Romeo ja Juliaga” oli muidugi raske, sest seda teemat on tõlgendanud juba välja paljud,” ütles Samodurov märtsikuise esietenduse järel. „Romeot ja Juliat” on Samodurov varem lavastanud ka Flaami Kuninglikus Teatris, kuid Jekaterinburgis tegi ta teosest täiesti uue versiooni.

Samodurov rõhutab näitlejamängu olulisust oma koreograafilises mõtlemises. „Selle tähtsus jõudis minuni siis, kui ma tantsisin Covent Gardenis. Mulle meeldivad Kenneth MacMillani tööde väärtused. Tal õnnestus vältida vanamoodsat tinglikkust, tantsija iga liigutus on põhjendatud ning allub dramaturgiale. Sama kunstilist printsiipi rakendan ma ka meie artistide puhul.”

Fakt, et selle „Romeo ja Julia” nii lavastaja kui dirigent kui kostüümikunstnik on Venemaa olulisima teatripreemia „Kuldne Mask” mitmekordsed laureaadid, on Jekaterinburgi balletikoolkonna taset arvestades iseenesestmõistetav.

Etenduse kestus 3 tundi ja 40 minutit kahe vaheajaga.