Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Birgitta Festival 19': Planeet Harmoonia

Esietendus:
Esietendus 9. augustil 2019 Pirita kloostri varemetes
lavastus-pic
Lavastaja Helen Rekkor
Muusikaline juht ja dirigent Kristjan Järvi
Solistid Mick Pedaja, Kristjan Randalu
Dramaturg Piret Jaaks
Seadete autor Liina Sumera
Laval Tallinna Kammerorkester, elektroonika ja muusikalised külalised erinevatest galaktikatest

Visuaalteater on viimaste aastakümnete teatrimaailma suur trend.

Maailm ise on valguskiirusel üha visuaalsemaks muutumas ja sama sammu käivad ka etenduskunstid. Visuaalteatrilavastus on ka selleaastane Birgitta festivali "Planeet Harmoonia", mis jutustab sellest, kuidas ilmaruumis rändav tulnukas Pii ühtäkki Maa atmosfääri satub. Leidnud end juhuslikult planeedilt Maa, tutvub ta inimolenditega, kelle tõttu asub märksa suuremale missioonile, kui algul plaanis. Lavastus käsitleb teemasid nagu digitaliseerumine, planeedi ressursid ja armastus kõige elava vastu. Aga kuidas sellest kõigest sünnib harmoonia, selgub samuti selle imekauni visuaalse loo käigus.

Visuaalteatriühenduse Misanzeni käilakuju, 2018 aasta Ants Lauteri lavastajapreemia laureaat, lavastaja Helen Rekkori töid on võinud hiljuti nautida Vabal Laval ja NUKU teatris. Koostöös Betti Alveri debüüdipreemia laureaadi dramaturg Piret Jaaksiga on loodud koostöös mitmeid lavastusi, mis on puudutanud tuhandeid inimesi.

Laias maailmas laineid löönud Kristjan Järvi ei vaja dirigendina tutvustamist. "Reuters" tituleeris teda kui ühte leidlikumat, värvikamat ja populaarsemat dirigenti klassikalise muusika skeenel. Dirigendina võtab oma repertuaari igasuguseid muusikateoseid – alustades Wagnerist lõpetades Radiohead'iga.

Tallinna Kammerorkestri asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste ja kahe aastakümne jooksul on neist kujunenud üks Eesti esindusorkestreid. Kontserdireisid on viinud orkestri paljudesse maailma nimekamatesse kontserdisaalidesse, nagu näiteks New Yorgi Carnegie Hall, Pekingi Keelatud Linna kontserdisaal, Berliini Konzerthaus ja Pariisi Filharmoonia. Lisaks on Tallinna Kammerorkester kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil "Adam's Lament", mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy.

Etendus kestab umbes 1h ja 15min.