Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Balti visuaalteatri esitlusfestival '22: Suur Pauk

Teater:
Klaipeda Nukuteater
Autor:
Zvi Zahar
Lavastaja:
Aušra Bakanaite, Zvi Zahar
lavastus-pic

Nukuteatrit ja kino ühendav lavastus peredele ja lastele alates 5. eluaastast

Idee autor, lavastaja Zvi Zahar (Puppetcinema)
Kunstnik, kaasautor ja -lavastaja Aušra Bakanaitė
Valguskujundajad Scahar Peggy Montlake, Paulius Vendelis
Helilooja Kobe Shmueli
Nukumeistrid Aušra Bakanaitė, Marbeyad Studio
Näitlejad ja kaasautorid Monika Mikalauskaitė-Baužienė, Vytautas Kairys, Kęstutis Bručkus

"Suur Pauk" on Klaipeda Nukuteatri ja Iisraeli näitleja, lavastaja ja teatri PuppetCinema kunstilise juhi Zvi Sahari koostöölavastus. Zvi Sahari loomingu missiooniks on otsida ja luua nukuteatri ja kinokunsti sünergiat: etenduste ajal filmitakse miniatuurseid nukke ja saadud kinopilt kuvatakse laval otse ekraanile.

Lavastuses "Suur Pauk" viiakse vaatajad elektrooniliste seadmete abil universumi algusaega, mil ilmaruumis on palju planeete. Ühel neist planeetidest toimub Suur Pauk. Planeedi kiirelt areneva ühiskonna, linnade ja kultuuri keskel näeme ühe väikese roboti ja tema koera elu, kuni nad ühel päeval satuvad ohtu: hakkab vihma sadama.

Kuidas peab see metallist ja elektroonilistest aparaatidest ehitatud maailm vihmas vastu? Kas vesi hävitab selle? Mis saab kohutava kliimamuutuse tulemusena robotist ja tema koerast? See on hetk, mil inimkond peab endalt küsima mitte ainult seda, kuidas elu tekkis, vaid ka seda, kuidas see lõpeb.

Tekstita
Kestus 50 min
Vanusele 5+

Klaipeda Nukuteater on Leedu üks noorimaid ja paljutõotavamaid nukuteatreid, otsides pidevalt nukuteatri valdkonnas uusi väljendusvahendeid. See on nüüdisaegne ja esinduslik teater, mille lavastused on huvitavad nii lastele kui ka täiskasvatele. Klaipeda nukuteatri missiooniks on tutvustada Klaipeda piirkonna lastele ja noortele nii traditsioonilist kui ka uudset ja otsingulist nukuteatrikunsti; harida neid intellektuaalselt ja kultuuriliselt; kujundada laste ja noorte väärtussüsteemi. Teatrieksperdid nimetavad Klaipeda nukuteatrit üheks tugevamaks ja ambitsioonikamaks nukuteatriks Leedus. Esinedes regulaarselt lastele ja korraldades mitmesuguseid haridusprojekte täidab teater Klaipedas olulise niši.

www.klaipedosleliuteatras.lt