Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Balti visuaalteatri esitlusfestival '22: Puised rajad

Teater:
Ģertrūdes ielas teātris
Autor:
Andrejs Jarovojs
Lavastaja:
Andrejs Jarovojs
lavastus-pic

Loometrupp Andrejs Jarovojs, Rudolfs Gedinš, Edgars Samitis, Rudolfs Bekičs

Lavastaja Andrejs Jarovojs pöörab erinevate kunstiliste väljendusvahendite uurimisel erilist tähelepanu kujundliku teatrikeele kasutamisele, märkide vastastikmõjule ja isiklikule suhtlemisele vaatajaga. Iga etendus on oma reeglitega eriline mikrokosmos, mis loob kohtumispaiga kunstnike ja publiku kujutlusvõimele.

Visuaalses ja füüsilises vormikeeles lavastusega "Puised rajad" naaseb lavastaja Andrejs Jarovojs postdramaatilise teatri juurde. Mängides puidu materiaalsuse, sümmeetria ja asümmeetriaga räägivad lavastuse loojad inimesest ja kultuurist, uurides vana ja uue kooseksisteerimist, nende suhet ja arengupotentsiaali. See on mandalalaadne lavastus inimese lõputust püüdlusest ümbritsevas maailmas korda luua ja selle pingutuse lühiajalistest võitudest.

Noortele (16+) ja täiskasvanutele
Kestus 1 h 20 min
Tekstita

Gertrudi Tänava Teater (Gertrudes ielas teatris) asub Lätis Riias Gertrudi tänav 101a hoovimajas. Kultuurisündmustele lava pakkuvast saalist on see kasvanud Läti üheks mõjukamaks sõltumatuks teatriks, kes ärgitab muutustele ka riigi teatrisüsteemi. GIT on toonud lavale 48 uuslavastust ning andnud külalisetendusi 17 riigis. Praegu lavastatakse Gertrudi tänava teatris igal hooajal 4–6 uuslavastust ja mängitakse igakuiselt etendusi. Loojad ja artistid erinevatelt etenduskunstialadelt - teatri-, tantsu- ja muusikaskeenelt – kohtuvad igal hooajal rohkem kui 100l teatrisündmusel. Igaüks toob kaasa kogemusi oma erialalt ja üksteist täiendades loovad ja arendavad nad teatrit kui kogemuslikku meediumit, mis innustab vaatajaid tundmatuga kohtumisel väljakutset vastu võtma.