“Šansoonid”
Muusika Édith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Jacques Brel
Koreograafia Adriana Mortelliti
"Õhtu Raveliga... Bolèro"
Muusika Maurice Ravel
Koregraafia Adriana Mortelliti
Balletto di Milano (Itaalia) külalisetendused
Tantsulavastuse "Õhtu Raveliga... Bolero" aluseks on Maurice Raveli muusika, millest tantsuteatriga seostame eelkõige meditatiivset ning ülevat Bolerot. Kuid etendus kasutab ka teisi Raveli teosed, mis pole küll tantsijaid silmas pidades komponeeritud, kuid oma värskuses inspireerisid koreograaf Adriana Mortellitit. Kõlavad Raveli orkestrisüit "Daphnis ja Cloe", ülipopulaarne ja kaunis "Valss" ning vaieldamatult Raveli tuntuim teos, omaaegse priimabaleriini Ida Rubinsteini tarbeks loodud ning 1928. aastal Pariisi ooperiteatris esietendunud "Bolero".
Tantsuteatrit Balletto di Milano peetakse Itaalia tantsukultuuri suursaadikuks. Oma kõrge tasemega on ta rõõmustanud publikut terves maailmas. Milano balletiteatril on selja taga 30 aastat loometööd ja edukaid ülesastumisi nii Itaalias kui Inglismaa, Iirimaa, Šveitsi, Hispaania ja Saksamaa suurtel lavadel. Balletto di Milano oli esimene Itaalia tantsuteater, kes esines Moskva Suure teatri laval 1999. aastal.
Balletto di Milano sündis 1998. aastal, tunnustatud baleriini Carlo Pesta eestvedamisel. Aastate jooksul on tantsuteater lavale toonud arvukalt balletiklassikat, enim on publiku ja kriitikute heakskiidu pälvinud "Romeo ja Julia" ja "Tuhkatriinu" (koreograaf Giorgio Madia), "Chansons", "Soirèe Ravel...Bolèro" (koreograaf Adriana Mortelliti) ning "Pähklipureja" - andeka noore koreograafi Federico Veratti nägemuses. Balletto di Milano artistid on Itaalia tantsukoolide ja tantsuakadeemiate parimad kasvandikud. Balletitrupp on teinud koostööd tunnustatud kunstnike ja koreograafidega üle kogu maailma, kelle hulka kuuluvad Luciana Savignano, Carla Fracci, Oriella Dorella, Raffaele Paganini, Danys Ganio, Ruben Celiberti ning Grazia Galante.