Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Avaliku ruumi koreograafia residentuur: esitlus-jagamine "Mäng kehakaartidega"

Autor:
Brite Vilgo, Kristina-Maria Heinsalu
lavastus-pic

Sõltumatu Tantsu Lava 2021/22 hooaja uurimisresidentuuri fookuses on olnud koreograafia, tants ja liikumine avalikus ruumis. Kuidas meist ümbritsevast keskkonnast moodustub tähenduslik ruum, millised uued hoiakud ja suhted saavad tekkida olemasolevatesse paikadesse ning samuti ruumi piiritlemise vajadus ja viis on käesoleva residentuuri mängumaaks.

Koreograafid Brite Vilgo ja Kristina-Maria Heinsalu on uurinud skulptuuride funktisonaalsust ning kuidas tunnetada skulptuuride terapeutilist mõju. Neile on oluline skulptuuride tajumine läbi keha.

Residentuuri tulemusena on valminud skulptuuri-keha-meele tajukaardid, mis suunavad enesereflektsioonile ja viivad teekonnale.

OSALEMINE TASUTA! Vajalik on registreerimine läbi Fienta.

Kehataju kaardid on inspireeritud avaliku ruumi skulptuuridest ja viivad vaatajat kogema kuut skulptuuri suhtes iseenda, inimkeha ja kahe kunstniku keha skulptuuriga. Nende vaatlusel saab oluliseks kaardi avastaja protsess ühenduse leidmiseks elus iseenda ja teistega.

Oled väga oodatud kaarte mängima ja avastama, mis küsimused ja vastused Sinu sees tekivad. Jagamisel toimuva saab osalejatele vajadusel tõlkida inglise keelde.

Hea oleks tulla mugavates riietes, et saaksid soovi korral liikuda!

Mäng kestab tund kuni poolteist tundi.