Näidenditelaenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.
Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!
Kasuta sisselogimiseks parooli
See the latest info of Estonian theatre
Mis saab siis, kui loovus, eneseteadvus ja vabadus pole enam üksnes inimestele omased mõisted? "Hello Hi There" on nägemus digitaalsele ajastule vastava mehhaanilise mõtte loomisest.
New Yorgis töötava lavastaja Annie Dorseni etenduse inspiratsiooniks ja algmaterjaliks oli 70-ndate aastate algul eetris olnud teledebatt, milles osalesid filosoof Michel Foucault ning lingvist ja aktivist Noam Chomsky. Selle põhjal lõi ta kaks dialoogi pidavat juturobotit ("chatbot"), inimeste vestlust matkivat programmi, mis esitavad igal etendusel uut ja improviseeritud teksti.
Tema eeskujuks on keskaegsed müstikud, nagu Ramon Lull ja Albertus Magnus, kes üritasid ehitada mehhaanilisi inimesi, küll sulgede, pronkspeade või kangidega, et leida vastuseid keerukatele filosoofilistele küsimustele. Nii on juturobot tänapäevane lahendus tehisintellekti probleemile. Millised mõttemaailmad võivad meie ees lahti laotuda, kui kaks arvutit hakkavad üheskoos arutlema, mis neil meiega ühist on? "Hello Hi There" on inimese ja masina lähedase koostöö vili - intelligentne, sealjuures kõhedusttekitavalt loominguline ja humoorikas dialoogi vormis arutlus inimolemusest, ajastul, mil on alanud inimeste digitaalne reprodutseerimine.
Idee autor ja lavastaja on Annie Dorsen, kes on tegev nii teatri, filmi kui tantsu alal ning loob alates 2010. aastast ka digitaalseid performance'eid. Neist viimane on "Hello Hi There", mis esietendus steirischer herbst festivalil Grazis.
Video ja projektsioon: Kate Howard (USA)
Süsteemid ja helikujundus: Jeff Gray (USA)
Lava- ja valguskujundus: Edward Pierce (Taani)
Juturobotite tarkvara looja: Robby Garner (USA)
Konsultandid: Nicolas Siepen (Saksamaa), Berno Odo Polzer (Austria)
Tehnikajuht: Cyd Cahill
Tehniline tugi: Ruth Waldeyer
Fotod: Paul McGreiver, W.Silveri
Projektijuht: Audra Diahann Lang (ARMATURE projects)
Produktsioon: VierHochDrei / Lisa Schmidt
Kaasproduktsioon: steirischer herbst (Graz), Hebbel am Ufer (Berliin), BIT Teatergarasjen (Bergen), Black Box Teater (Oslo), PS122 (NYC)
Produktsiooni tugi ja residentuur: Rensselaeri Experimental Media and Performing Arts Center (EMPAC).
Etendust Tallinnas esitletakse Performance Space 122 programmi GLOBAL osana, saab teoks koostöös festivaliga Baltoscandal ning seda toetavad Trust For Mutual Understanding ning Ameerika Suursaatkond Tallinnas.