Gaetano Donizetti ooper kahes vaatuses
Felice Romani libreto Eugène Scribe'i libreto ainetel Daniel Auberi ooperile "Le Philtre"
Dirigendid Vello Pähn, Risto Joost
Kunstnik Ellen Cairns (Šotimaa)
Valguskunstnik Palle Palmé (Rootsi)
Maailmaesietendus 12. mail 1832 (Milano Teatro Cannobiana). Ooper "Armujook" valmis heliloojal vaid mõne nädalaga ja sellest on saanud tänapäeval üks enamesitatud Gaetano Donizetti oopereid "Lucia di Lammermoori" (1835) ja "Don Pasquale" (1843) kõrval. Teoses põimuvad liigutav armastuslugu ja naerutav huumor kerguse, särava vaimukuse ja kauni muusikaga, millest tuntuim on tenoriaaria "Una furtiva lagrima". 1832. aastal toimunud võidukas esietendus tegi Donizettist silmapilkselt ühe tuntuma itaalia ooperihelilooja. "Armujook" on kirjutatud 18. sajandi opera buffa traditsioone järgides ja pakub kuulamisnaudingut ka kõigile 19. sajandi bel canto gurmaanidele.
Noor naiivne Nemorino on armunud rikkasse ja kapriissesse Adinasse, kes jääb noormehe tunnetele ükskõikseks. Soolapuhujast ränd-doktor Dulcamara veenab Nemorinot ostma viimase raha eest kindlasti toimivat armujooki, mis tegelikkuses on vaid pudel veini. Hoolimata Nemorino pingutustest, ei pööra Adina noormehele tähelepanu ja naudib hoopis vapra sõduri Belcore seltskonda. Meeleheitel, astub Nemorino sõjaväkke, et teenitud raha eest veel üks pudel armujooki osta. Liigutatuna Nemorino pühendumusest tunnistab Adina lõpuks, et ka temal on noormehe vastu tunded tärganud ja ostab ta sõjaväekohustusest vabaks. Oh seda imet, mida üks pudel bordeaux’d teha võib!
Georg Malvius on lavastanud üle 60 näidendi, 70 muusikali ja 20 ooperi Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Saksamaal, Inglismaal, Hollandis, Itaalias, Luksemburgis, Austrias, Monacos, Ungaris jm. Eestis on ta toonud lavale 14 muusikali- ja draamalavastust.