Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Näidendivõistlusel preemia saanud Veiko Märka näidendi “Lambasihver” lugemine Tammsaare muuseumis

20.10.2021 11:56

Teisipäeval, 26. oktoobril 2021 kell 18.00 toimub Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseumis Veiko Märka näidendi "Lambasihver" ettelugemine. Katkendeid loeb näitleja Kersti Kreismann.
Ettelugemisele on sissepääs muuseumipiletiga. Täisealistel külalistel palume esitada koroonapassi.
Veiko Märka teos pälvis 2019. aastal Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlusel 78 näidendi seast II preemia. Näidendite kirjutamise kõrval on silmapaistev ka Märka panus teatriarvustuste kirjutajana. Kokku on tema sulest ilmunud üle 300 ülevaate.
"Näidendi "Lambasihver" sisu on saanud tõuke keskkooliharidusest ja vormi on mõjutanud Andrus Kivirähk," rääkis Veiko Märka. "Meil lasti koolis kohustuslikus korras kirjutada kirjand "Miks lugejale meeldib Andres rohkem kui Pearu?". Kuna mulle isiklikult meeldis Pearu tunduvalt rohkem kui Andres, siis kirjutasingi vastupidisel teemal. Aga see Andrese eelistamine Pearule jäi väga pikaks ajaks hinge vaevama."
"Näidend kujunes Lambasihvri ehk Manuela monoloogiks Tallinna Linnateatris etendunud Andrus Kihvirähki lavastuse "Köster" eeskujul. "Lambasihver on samasugune nimeta tegelane nagu "Kevade" köster," sõnas Veiko Märka. "Küllap on eri aegadel sunnitud koolilapsi kirjutama ka kirjandeid teemal "Miks lugejale meeldib Arno Tali rohkem kui Toots?". Kuigi mulle isiklikult ei meeldinud."
Näidendivõistlusi on Eesti Teatri Agentuur korraldanud alates 1995. aastast. Oodatud on uued algupärased teatritekstid nii alustavatelt kui ka kogenud kirjutajatelt ja teatrihuvilistelt. Näidenditele ei esitata pikkuse, žanri- ega teemapiiranguid. 2021. aasta võistlusele laekus 47 tööd. Võitjad kuulutatakse välja novembrikuus.
Võistlust ja ettelugemist toetab Eestit Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.