Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Vladimir Anšoni näitus “Tagurpidi perspektiivis”

01.11.2013 11:51

2. novembrist kuni 2. märtsini on Tallinna Vene Muuseumis (Pikk 29a, Tallinn) avatud  Vladimir Anšoni 50. aasta juubelile pühendatud näitus. Esimest korda eksponeeritakse nii Eestis kui ka välismaal kõrgeid auhindu pälvinud kunstniku töid nii suures mahus, mitmetahuliselt ja mitmekülgselt.

Näituse avab maalikunstile pühendatud sektsioon: siit leiab nii portreesid, maastikumaale, eskiise kui ka kollaažitehnikas sümboolseid kompositsioone.
Portreedest on eriti märkimisväärsed on Pühtitsa kloostri iguumenja Varvara (Trofimova) portree ja Vene Õigeusu Kiriku kolme patriarhi portreed – tööd, mille andis näituse tarbeks lahkelt kasutada Pühtitsa kloostri praegune iguumenja Filareta. Samuti väärib tähelepanu ka maal ”Nadežda”: kunstniku abikaasa portree kolmekordses peegelpildis, viidates üheaegselt nii kolmele naisrahutegijale kui ka kolmele kristlikule voorusele.

Ekspositsiooni teine sektsioon on pühendatud teatritöödele. Need on eskiisid, maketid, dekoratsioonid ja plakatid, mille loomise periood ulatub üle kahe aastakümne: alates 1991. aastal lavale toodud Tšehhovi „Kirsiaiast” ja lõpetades taas Tšehhoviga, eelmise aasta Theatrumi lavastusega „Onu Vanja”.
Lavakujundused on tehtud Tallinna Linnateatrile, Vanemuisele, Vene Teatrile, Eesti Draamateatrile, Theatrumile, J.Vahtangovi nimelisele teatrile. Siit leiab ka Cardiffis toimunud näituse tarvis loodud installatsiooni.
Selle sektsiooni eksponaadid kujutavad endast Anšoni tihedat loomealast koostööd tunnustatud lavastajatega nii Eestist, Venemaalt kui ka teistest riikidest: Adolf Šapiro, Elmo Nüganeni, Lembit Petersoni, Mare Tommingase, Andrei Maksimovi, Boriss Milgrami, Vladimir Baitšeri, Mladen Kiselovi ja paljude teistega.

Vladimir Anšoni juubelinäituse kolmanda osa moodustavad ikoonid ja arhitektuurieskiisid, mille meister lõi tiheda koostööperioodi ajal Pühtitsa Uspenski kloostriga.
Ekspositsiooni neljandas sektsioonis on Eestis toimunud kunstinäituste tarbeks loodud plakatid, samuti Kadrioru lossi ja pargi ajaloole ning seda kohta erinevatel ajastutel asustanud isikutele pühendatud pannood.

Neli mõõdet
Maalikunst. Teater. Ikoon. Plakat
Esemelisuse illusioon. Illusiooni ruumikus. Lõpmatuse esemelisus. Reaalsuse interpreteerimine. Kõike seda kätkeb endas Anšoni tänavune juubelinäitus: tähis meistri loometeel.

Tallinna Vene Muuseum planeeris näituse avamise muuseumi esimesele sünnipäevale, tehes kingituse kõigile, kes hindavad enda ümber ilu.