Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

OMAtsirkus Eestit esindamas Saksamaa kultuurifestivalil

22.09.2014 10:07

OMAtsirkus, KnacktuneOMAtsirkusel on valminud kontsertlavastus "Knacktune", mille lavastaja on Kaja Kann ja mis esietendub Fellbachis 27. septembril "5th European Summer of Culture 2014” festivalil. Eestis mängitakse etendust 16. oktoober Tallinnas Vaba Lava teatrimajas.

KNACKTUNE on tsirkuseartsitide ja muusikute kokkumängust loodud põnev kompositsiooniline tervik. Helist saab trikile sõnadeta kommentaar – kaasaelaja. Kurikatest saavad võrdväärsed partnerid löökpillidele. Häälekunstnikuna kasutab Eleonora Tikas muusika loomisel väga erinevaid hääletehnkaid. Mõni hääl on lihtne häälutus, mõni aga on oma tekitamise spetsiifikalt sama keeruline kui tsirkusenumber.

Fellbachi Euroopa Suve Kultuuride Festival on multidistsiplinaarne festival, kuhu iga kord kutsutakse kaks külalisriiki esitama oma kunsti ja kultuuri. Eesmärgiks on pakkuda laiemale publikule kvaliteetseid kultuurisündmusi ja seeläbi soodustada Euroopa intergratsiooni. Festivali üheks tähtsündmuseks kujunes Arvo Pärdi kontsert dirigent Risto Joosti juhatusel, esitajaiks mainekas Stuttgardi Kammerorkester ja SWR Vokaalansambel Stuttgart. Veel astusid tänavusel festivalil üles Heinavanker, C-Jam, sopran Alfia Kamalova, organist Andres Uibo, Ingrid Lukas ja Siiri Sisask koos ansambliga, teater Vanemuine balletilavastusega „Casanova“, fotokunstnik Birgit Püve oma näitusega, linastusid „Lotte“ filmid ja festivali lõpetab 27. septembril OMAtsirkus.
 
Eleonora Tikas on muusik ja häälekunstnik. Oma häält rakendab ta peamiselt eksperimentaalse ja improvisatsioonilise muusika valdkonnas ja soolo- ja koostööprojektides. 2012. aasta oktoobris lavastas ta oma esimese lavastuse “Kõrv, heli ja hark puu otsas”, kus katsetas erinevate hääletehnikatega.
 
Kalle Tikas on muusik, kes komponeerib performansi ja teatri kontekstis, näiteks trupile ZUGA ühendatud tantsijad ning bändidele nagu Estonian Guitar Octet (EGO), Estonian Bad Dream Big Band või Beggars Farm. Tema muusikat on avaldatud erinevatel helikandjatel, nagu näiteks Beggars Farmi Klob (2009) või EGO Hostages Incidents (2010).
 
Allan Prooso on löökriistadel mänginud viimased 13 aastat, osaledes erinevates alternatiivse loomuga projektides (Phlox, Romb, Trans Germaanium Express j.t).
 
Toetavad: Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, OÜ Akrokoda